29 травня 2019 року Велика палата Верховного Суду постановила, що встановити приналежність особи до певної національності через суд тепер неможливо.
На що посилається суд?
"Статтею 11 закону "Про национальні меншини в Україні" передбачено право вільно обирати та поновлювати національність. Згідно зі статтею 300 ЦК, особа має право на збереження своєї національності. Це право потрапляє під захист статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка передбачає, що кожна людина має право на повагу її особистого і сімейного життя. Держава не може втручатися у здійснення цього права." - говориться в постанові.
Таким чином, фіксація факту національності в документі поставила би право обрання національності в залежність від рішення державного органу, що суперечить нормам Конвенції.
На що вплине рішення?
Для того, щоб отримати громадянство деяких європейських країн, наприклад, Греції, Болгарії або Румунії, громадянам України досить було довести свою приналежність до національностей цих країн. Судове рішення вважалося достатнім аргументом. На цій схемі було побудовано цілий бізнес з отримання громадянства країн ЄС. Тепер доводити свою національність треба буде безпосередньо у посольстві, за допомогою архівних документів.
Після такої постанови Верховного Суду, суди нижчих інстанцій припинять розгядати позовні заяви про визнання національності.
Раніше ми писали про те, що штрафи за «євробляхи» відтермінували на три місяці
Якщо ваша професійна діяльність пов'язана з необхідністю захисту своїх інтересів в суді, спробуйте скористатися системою аналізу судових рішень VERDICTUM.