Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які зміни спричинить запровадження нової купюри в Україні?

1 липня 2019, 10:30
4785
2
Реклама

Нацбанк повідомляє, що монети номіналом 1, 2 і 5 копійок повністю виведуть з обігу до 1 жовтня 2019 року, а 25 жовтня 2019 року вводить нову банкноту номіналом 1000 гривень. Також планується вивести з обігу монету 25 копійок, але терміни для цього поки не визначені.

"В номінальному ряду залишиться 6 монет і 6 банкнот. Так він стане більш впорядкованим, - розповів про прогнози Голова Нацбанку Яків Смолій. - Саме ряд з 11-13 номіналів є найбільш вживаним підходом для провідних країн в різних куточках світу - від США, Канади, Великої Британії до Чехії, Данії, Швейцарії та Австралії".

І хоча експерти вважають, що нововведення спровокують інфляцію, Нацбанк запевняє в зворотному.

Так, на своїй офіційній сторінці в фейсбуці Нацбанк спростував думку про те, що нова банкнота спровокує інфляцію:

«Не варто плутати причини і наслідки. Введення банкноти вищого номіналу є наслідком економічних тенденцій попередніх років. Останній раз банкнота найвищого номіналу (500 грн) запроваджувалася 13 (!) років тому. Відтоді доходи населення суттєво зросли» - йдеться в повідомленні.

Також Нацбанк запевнив, що запровадження нової банкноти не викличе емісію гривні і не спровокує девальвацію.

Що кажуть експерти?

Так, економічний експерт Андрій Новак запровадження в обіг купюри в 1000 гривень назвав передчасним і "взагалі непотрібним". За його словами, ані доходи українців, ані їх зарплати, ані просто ціни в країні "не мають потреби у 1000-гривневій купюрі". Він нагадав, що у євро немає номіналу вище 500 євро, а у долара - більше 100.

Експерт пояснив, що подібні негативні очікування споживачів нехай безпосередньо і не впливають на ціни в країні, але завжди провокують зростання інфляції і девальвацію гривні:

"Якщо українці будуть бачити, що гривня знецінюється, в тому числі шляхом введення купюр вищого номіналу, у них це спровокує бажання скуповувати так звані тверді іноземні валюти. А це провокує підвищення попиту на іноземні валюти. І, відповідно, може спровокувати більш високі темпи девальвації гривні ", - пояснив експерт.

Раніше ми писали про новий вид оплати проїзду в громадському транспорті Києва.

Читайте також: штрафи за порушення касової дисципліни скасовано.

Нагадаємо, що за допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА: ЗАКОН - можна онлайн реєструвати торгові марки в Україні, ЄС та США. Така реєстрація здійснюється цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини