Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВС роз’яснив наслідки направлення податкових повідомлень-рішень не за юридичною адресою платника

18 липня 2019, 17:00
6546
0
Реклама

Суть справи: підприємство звернулось з позовом до ДПІ про визнання протиправною та скасування податкової вимоги.

Місцевий та апеляційний суди позов задовольнили. Вони вказали, що податкові повідомлення-рішення, прийняті в результаті перевірки, позивачем не отримані у зв'язку з їх направленням на фактичну адресу замість юридичної адреси, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що позбавило його права ініціювати оскарження таких рішень. З огляду на це суди дійшли висновку про неузгодженість податкового боргу, що, в свою чергу, виключає підстави для направлення платнику податків податкової вимоги.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із висновком судів попередніх інстанцій.

Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для вручення податкового повідомлення-рішення.

Верховний Суд вказав, що право податкового органу на направлення платнику податків податкової вимоги у разі визначення грошового зобов'язання на підставах, зазначених у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПК, виникає лише на 11-й день після отримання платником податкового повідомлення-рішення за умови неініціювання процедури оскарження такого рішення контролюючого органу.

Оскільки податкові повідомлення-рішення не направлялися за юридичною адресою позивача, то немає підстав вважати такі документи належним чином врученими в розумінні ст. 42 ПК.

ВС зазначив, що грошові зобов'язання, визначені у вказаних податкових повідомленнях-рішеннях, не набули статусу узгоджених, що, відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК, виключає право контролюючого органу надсилати податкову вимогу.

Відповідну постанову по справі № 826/18377/14 ВС прийняв 11.07.2019. ЇЇ повний текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Систему можна протестувати.

Раніше ми писали про те, що підприємству донарахували 1 млн. грн податку через «сумнівного» контрагента.

Для перевірки ділових контактів рекомендуємо скористатися сервісом CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Він, серед іншого, дозволяє перевірити інформацію про можливе включення ваших контрагентів у санкційні списки України, ЄС, США та інших країн, а також здійснювати їх подальший контроль. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервіс.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини