Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За яких умов можна здійснювати операції з майном, яке перебуває у податковій заставі

22 липня 2019, 10:00
2024
0
Реклама

У Головному управлінні ДФС у Луганській області розповіли про порядок узгодження платником податків з контролюючим органом здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 92.1 ст. 92 Податкового кодексу платник податків зберігає право користування таким майном якщо інше не передбачено законом.

Майно, що перебуває у податковій заставі, можна відчужувати, якщо контролюючий орган:

- надав згоду;

- впродовж десяти днів з моменту отримання відповідного звернення від платника податків не надав відповіді щодо надання (ненадання) згоди.

У разі якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди контролюючого органу за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні. При цьому кошти від такого відчуження повинні бути направлені в повному обсязі в рахунок виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або погашення податкового боргу.

У разі відчуження або оренди (лізингу) майна, яке перебуває у податковій заставі, платник податків за згодою контролюючого органу зобов'язаний замінити його іншим майном такої самої або більшої вартості. Зменшення вартості заміненого майна допускається тільки за згодою контролюючого органу за умови часткового погашення податкового боргу.

Податківці наголосили, що у разі здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу платник податків несе відповідальність відповідно до закону.

Раніше ми писали про те, що ВС роз'яснив наслідки направлення податкових повідомлень-рішень не за юридичною адресою платника.

Читайте також:

- Новий порядок перевірок Держпраці;

- Перевірки бізнесу: огляд правових подій за червень.

Перевірити вашу компанію та своїх контрагентів можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. Протестувати сервіс можна тут.

Нагадаємо, що Академія ЛІГА:ЗАКОН запрошує на заходи в липні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини