Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес визначив вісім ключових напрямків для старту роботи нової Верховної Ради

25 липня 2019, 09:10
3767
0
Реклама

У Європейській Бізнес Асоціації визначили 8 пріоритетів, врегулювання яких створить більш якісні умови для роботи бізнесу та покращить інвестиційний клімат в Україні.

1.Протидія тіньовій економіці: тотальна фіскалізація, запровадження новітніх технологій РРО, захист прав інтелектуальної власності, підвищення відповідальності за невидачу фіскальних чеків, промотування cashless, діджиталізація процесів комунікації між бізнесом та владою, створення цивілізованого ринку електронної комерції, боротьба з фальсифікатом та створення чітких правил торгівлі в Інтернеті, до прикладу, запровадження єдиного реєстру сайтів, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв.

2. Продовження гармонізації законодавства України з нормами ЄС: врегулювання питання ринкового нагляду, запровадження європейського способу поводження з відходами шляхом прийняття законопроекту «Про відходи» та розробка законопроекту «Про ветеринарну медицину». Водночас, не допустити фактичного скасування захисту прав інтелектуальної власності для засобів захисту рослин через запровадження механізму так званого «експериментального виключення», який під виглядом гармонізації прописано в законопроекті № 9385.

3. Доступ до новітніх технологій: надання доступу українським аграріям до найсучасніших технологій захисту урожаю, що передбачено в законопроекті № 6606. Скасування деяких обмежень щодо клінічних випробувань, що надасть притік інвестицій на територію України і можливість доступу пацієнтів до новітніх ліків. Усунути колізію в сфері клінічних досліджень можливо шляхом прийняття законопроекту № 4036. Крім того, декриміналізувати клінічні дослідження шляхом скасування статті 321-2 КК з метою забезпечення пропорційності юридичної відповідальності вчиненому правопорушенню.

4.Особливої уваги потребує також митниця. Для прискорення проходження митного оформлення вантажів при здійсненні експортно-імпортних операцій, поряд з «єдиним вікном» необхідно забезпечити функціонування інституту Авторизованого економічного оператора - прийняти законопроект № 7473. Паралельно впроваджувати нову комп'ютеризовану систему транзиту (NCTS) шляхом прийняття законопроекту № 9532, що забезпечить відслідковування переміщення товарів митною територією України.

5. Серед податкових питань та зниження фіскалього тиску на бізнес є необхідність скасування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію/не реєстрацію податкової накладної та розрахунку коригування неплатнику ПДВ, а також, скасування штрафів за самостійне уточнення звітів про контрольовані операції. Водночас, необхідність повернення «старих» сум ПДВ, що утворилися до 1 лютого 2016 року, визначення зрозумілого механізму заокруглення сум в чеках, конкретизація формулювання застосування штрафних санкцій при торгівлі алкогольними напоями (наприклад, за роздрібними цінами), врегулювання проблеми запровадження нової системи адміністрування акцизного податку на паливо та звільнення від ПДВ операції з постачання в Україну лікарських засобів, медичних виробів, які дозволено застосовувати у клінічних випробуваннях.

6. Розвиток інфраструктури: запровадження однієї з найпоширеніших форм державно-приватного партнерства у світі - концесію (ідея була закладена у законопроекті № 8125 - із урахуванням пропозицій Асоціації), водночас, створити Комісію з питань регулювання транспорту. Крім того, слід реформувати ринок залізничних вантажних перевезень, а законопроект № 9512 створив би можливості для перевезення вантажів власними локомотивами приватних компаній та позбавив би АТ «Укрзалізниця» монополії.

7. Розвиток людських ресурсів та прийняття більш сучасного трудового законодавства - Трудового кодексу (проект Закону № 1658), а також врегулювання проблем з працевлаштуванням іноземців. Крім того, тут варто говорити про комфортні умови для працівників, наприклад, надаючи можливість самостійно обирати банк для обслуговування та отримання заробітної плати (законопроект № 2287а).

8. Розвиток природних ресурсів. Наразі бізнес не бачить стратегічної політики держави щодо розвитку лісового господарства. Тож необхідним є запровадження національної лісової політики, законодавче закріплення правил реалізації деревини переробникам та запровадження загальнообов'язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини. Розробка нового Кодексу про надра на основі кращих світових практик.

Крім того, земля є важливим ресурсом країни, тож необхідним є чітке врегулювання правил і запуск цивілізованої системи ринкових відносин із земельними ресурсами.

У ЄБА зазначили, що перелік пропозицій не є вичерпним, адже багато чого ще треба зробити в контексті боротьби з корупцією, реформи судової гілки влади та правоохоронних органів.

ЛІГА:ЗАКОН Бізнес в рамках спільного проекту з Європейською Бізнес Асоціацією поспілкувалася з топ-менеджерами іноземних компаній про бізнес в Україні:

Шведський бізнес по-українськи

Британський бізнес в Україні: перспективи вітчизняного ринку

Зверніть увагу на корисні для бізнесу інноваційні продукти компанії ЛІГА:ЗАКОН:

СONTR AGENT - сервіс моніторингу та перевірки контрагентів, який дозволяє володіти актуальною інформацією про бізнес-партнерів;

SEMANTRUM - сервіс медіамоніторингу, який допомагає відслідковувати, що пишуть, говорять чи показують ЗМІ стосовно вас чи вашої компанії;

PatentBot - чат-бот, який допомагає в режимі 24/7/365 реєструвати торговельні марки і фіксувати авторські права в кілька кліків через Facebook Messenger або веб-версію. Процес подачі заявки на реєстрацію торговельної марки або фіксацію авторського права займає 5-7 хвилин;

ReporTaх - бот-бухгалтер для ФОП, який самостійно розраховує та сплачує податки, а також подає звітність до держорганів. Сервіс доступний для ФОП другої та третьої групи, які не мають оформлених працівників.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини