Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відеозапис з нагрудної камери поліцейського не завжди може бути доказом порушення ПДР

26 липня 2019, 14:25
19090
0
Реклама

Суть справи: інспектор патрульної поліції виніс постанову про адміністративне правопорушення, в якій зафіксував, що водій здійснив стоянку транспортного засобу ближче, ніж за 10 метрів від прилеглої території, чим порушив вимоги п. 15.9 «и» ПДР. На підставі цієї постанови водія притягнуто до відповідальності на підставі ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн.

Суди перших двох інстанцій задовольнили позовні вимоги та скасували оскаржувану постанову. Вони вказали, що відповідачем не надано належних та допустимих доказів вини позивача у вчиненні правопорушення.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із такою позицією.

Доказом вчинення позивачем адміністративного правопорушення зазначено наявний в матеріалах адміністративної справи відеозапис з нагрудної камери патрульного поліцейського.

Верховний Суд погодився із судами попередніх інстанцій, які не взяли до уваги такий доказ, зазначивши, що він не відображає відомостей про вчинення правопорушення, а лише містить процесуальну послідовність винесення оскаржуваної постанови.

Колегія суддів зазначає, що належним доказом даного правопорушення є замір відстані на місці вчинення правопорушення під час його вчинення, що і підтверджувало б факт зупинки автомобіля менш ніж за 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 8.02.2018 у справі № 760/3696/16-а.

Відповідну постанову по справі № 216/5226/16-а ВС прийняв 18.07.2019. Повний текст постанови можна знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Вам також може бути цікаво:

- за виконанням робіт з ремонту автодоріг можна буде слідкувати онлайн;

- вартість автономерів може суттєво збільшитись;

- водієві, якого запідозрили у нетверезості, повинні запропонувати пройти медогляд на місці.

Адвоката чи юриста у справах про ДТП ви можете знайти в Юридичному каталозі

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини