Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні хочуть легалізувати ринок оренди житла та побудувати прибуткові будинки

5 серпня 2019, 12:45
3279
1
Реклама

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було ініційовано і наразі завершується розробка законопроекту, який зможе впровадити дієвий ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми для взаємодії всіх його учасників - як орендарів, так і для орендодавців. Про це зі слів віце-прем'єра Льва Парцхаладзе повідомила прес-служба Мінрегіонбуду.

Потребу у легалізації вбачають у тому, що 90% орендного житла знаходиться в тіні та ніяк не регулюється.

«Сьогодні в Європі приблизно 60-70% всього житлового фонду - орендне житло. При цьому в Україні цей % офіційно не перевищує 5-10%. Тобто, 90% знаходиться в тіні. І цю ситуацію потрібно змінювати. Ми хочемо законодавчо врегулювати це питання, створити чіткі та справедливі правила на цьому ринку», - заявив Лев парцхаладзе.

Що пропишуть у законопроекті?

Розглядається можливість впровадження наступних напрямків орендного житла в Україні:

-Муніципальне орендне житло, замовниками якого є місцева влада і яке може надаватися молодим сім'ям, працівникам соціальної та бюджетної сфери (лікарям, вчителям тощо), іншим молодим спеціалістам.

-Орендне житло, яке буде знаходитися на балансі центральних органів державної влади, у тому числі, відомств, та надаватиметься їх співробітникам на час роботи або служби.

-Комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії і здавати в оренду. Це, так звані, прибуткові будинки. Підприємці зможуть закладати це у собівартість виробництва.

За словами Парцхаладзе, ефективне запровадження цього ринку може суттєво вплинути на зниження орендної плати, сприятиме залученню нових інвестицій, стимулюватиме розвиток житлового будівництва і галузі загалом. «У підсумку вартість такого житла у порівнянні з ринковою може бути на 30% дешевше для соціально-незахищених груп населення і працівників соціальної сфери», - зауважив Парцхаладзе.

Читайте також: Перевірка забудовника: що потрібно знати інвестору та Як податківці викривають схеми ухилення від сплати податків.

Вас може зацікавити: В Україні у 2019 році подорожчало житло.

Нагадаємо, що перевірити забудовника на благонадійність перед купівлею нерухомості можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини