Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірки бізнесу: огляд правових подій за липень

6 серпня 2019, 13:00
2009
0
Реклама

1. Ряд держорганів затвердили плани перевірок на ІІІ та IV квартали 2019 року. Зокрема, свої плани оновили: ДФС, Аудиторська палата України, Держлікслужба, НКРЗІ та Держпраці.

2. Мінфін опублікував проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг", яким пропонується компенсувати покупцям частину вартості покупки (кешбек), якщо продавець порушив порядок проведення розрахунків при продажу товару або послуги дорожче 50 н.м.д.г. (850 грн).

3. ДФС в індивідуальній податковій консультації висловила свою позицію стосовно порядку скасування наказу про проведення документальної планової перевірки.

Зокрема, Служба наголошує, що законодавством не передбачено окремої процедури скасування наказів про призначення перевірки, а лише передбачено можливість оскарження в адміністративному та судовому порядку рішень, прийнятих контролюючим органом.

4. На виконання вимог Закону про держнагляд профільні органи продовжують затверджувати уніфіковані форми актів, що складаються за результатами проведення перевірок. Зокрема, уніфіковані акти затверджені в наступних сферах:

- освітня діяльність;

- рибне господарство;

- карантин та захист рослин;

- оцінка відповідності;

- діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини.

Крім цього Держпродспоживслужба зазначила, що уніфіковані форми актів у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення знаходяться на фінальному етапі їх завершення.

5. ДФС розробила проект постанови КМУ "Про затвердження Порядку застосування контролюючими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства".

Зокрема, контролюючі органи за порушення валютного законодавства застосовуватимуть штрафні санкції у розмірі 100 % суми операції, проведеної з порушенням валютного законодавства. Підставою для застосування санкцій є результати (матеріали) документальної перевірки.

Правові новини, розміщені в модулі "Мистецтво оборони" інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН, допоможуть бути в курсі останніх нововведень в сфері державного контролю та нагляду.

Якщо вас цікавлять комплексні рішення для безпеки бізнесу - перейдіть за посиланням.

Читайте також: Топ-5 судових рішень у сфері землі та нерухомості за 2017-2019 роки

Рекомендуємо також ознайомитись із аналітикою:

- ТОП-5 позицій судів у спорах з Держпраці

- Актуальні проблеми бізнесу - позитивні висновки Верховного Суду у податкових спорах за 2019 рік

і запрошуємо на практикуми Академії ЛІГА:ЗАКОН:

Захист ТОП-менеджменту від кримінального переслідування

Курс України на тотальну прозорість: чи вдасться ховати активи при нових умовах?

Корпоративна розвідка та управління ризиками

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини