Таку думку висловив голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і автодилерів Олег Назаренко.
За його словами, введення обов'язкового техогляду несе в собі великі корупційні ризики.
Назаренко нагадав, що Україна у 2014 році, підписавши Угоду про асоціацію з Євросоюзом, взяла на себе зобов'язання протягом 5 років ввести обов'язковий техогляд легкових і вантажних автомобілів. Зараз мова йде про закон «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу». Закон регламентує введення нової норми 35-2 в закон «Про дорожній рух». Так, з 1 січня 2020 року ТЗ категорій L3, L4, L5 и L7 та L3e, L4e, L5e и L7e підлягатимуть обов'язковій перевірці.
"Я прогнозую, що 80-90% б/у іномарок в Україні цей техогляд, якщо він буде чесним, а не торгівля талончиками, просто не пройдуть. У них, наприклад, повирізали каталізатори, а акцент робиться, відповідно до директив ЄС, навіть не на безпеку автомобіля, а на екологічність", - пояснив він.
За словами експерта, такі автомобілі, теоретично, не повинні допускатися на українські дороги.
Читайте також:
- Міська рада має відшкодувати шкоду внаслідок ДТП через відсутність дорожнього знаку
- Нацкомфінпослуг збільшила розміри страхового відшкодування за автоцивілкою
- За пошкодження авто через поганий стан дороги відповідає балансоутримувач
На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний юридичний каталог України. Сервіс створений для самозайнятих і корпоративних юристів, а також для тих, хто хоче отримати юридичні послуги.