Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кого можна взяти на стажування без укладення трудового договору

15 серпня 2019, 10:00
7565
0
Реклама

Держпраці у Вінницькій області розповіла про типові помилки, які допускають роботодавці при прийнятті працівника на стажування.

Стажування студентів

Відповідно до ст. 29 Закону «Про зайнятість населення», проходити стажування за професією (спеціальністю) на підприємствах мають право студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, за яким здобувається освіта.

Роботодавець вносить запис про проходження стажування до трудової книжки.

Типова форма договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів затверджена постановою Кабміну від 16.01.2013 № 20.

Стажування безробітних

Також можливість проходження стажування передбачена у випадку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.

Відповідно до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, стажування - це підвищення кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов'язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

Інше стажування

У всіх інших випадках - роботодавець зобов'язаний оформити працівника на роботу у встановленому порядку - з першого дня виконання ним трудової функції.

В Держпраці зазначили, що чинне трудове законодавство не передбачає можливість укладення між суб'єктом господарювання та найманим працівником договору про проходження стажування.

Раніше ми писали про те, що у Зеленського готують зміни для фізосіб-підприємців.

Вам також може бути цікаво:

- Новий Трудовий кодекс: бізнес пропонує збільшити відпустку та спростити процедуру звільнення

- Перевірки бізнесу: огляд правових подій за липень

- ТОП-5 позицій судів у спорах з Держпраці

Зверніть увагу: В Україні з'явився бот-бухгалтер!

Бот-бухгалтер ReporTax для ФОП вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність до держорганів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини