Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розслідуванням фінансових злочинів займатиметься новий єдиний орган

27 серпня 2019, 11:53
2585
0
Реклама

Секретар РНБО Олександр Данилюк повідомив, що цього тижня завершиться розробка законопроекту про Службу фінансових розслідувань. Зокрема, вже сформовано позицію щодо розподілу підслідності.

За словами Данилюка, Служба буде аналітичним, а не силовим центром, покликаним упереджувати вчинення злочинів у фінансовій сфері, зокрема, займатиметься виявленням, припиненням, розкриттям та досудовим розслідуванням злочинів проти інтересів держави у сфері фінансів та суміжних сферах, а також виявлятиме системні чинники, що призводять до економічної злочинності та вчинення таких злочинів.

Як правоохоронний орган, Служба матиме право на ведення оперативно-розшукової діяльності, що здійснюватиметься після проведення ретельної аналітичної роботи.

Кількість співробітників Служби не перевищуватиме 3000 осіб. Чисельність нової структури визначатиметься рішенням Кабміну. Відбір співробітників буде прозорим, для цього буде створено спеціальну комісію, членами якої зможуть стати представники громадськості, наукової спільноти та іноземних партнерів.

Про перші кроки до створення єдиного органу фінансових розслідувань також заявив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час колегії МВС, яка проходила 23 серпня. Міністр заявив про готовність ліквідувати Департамент захисту економіки Нацполіції, але додав, що професіонали, які працювали в цьому департаменті, працюватимуть надалі.

Нагадаємо, над механізмом реорганізації податкової міліції у Службу фінансових розслідувань також працює Державна податкова служба.

Читайте також:

Як податківці викривають схеми ухилення від сплати податків

Як бізнесу підготуватися до податкових перевірок? ТОП-5 рекомендацій

ТОП-10 новин про безпеку бізнесу

Дізнатися чи потрапила ваша компанія в графіки планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини