Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнесу роз'яснили, як заокруглювати суми в чеках

27 серпня 2019, 16:38
1742
0
Реклама

Представники НБУ організували нараду із залученням ЄБА та ДФС України щодо питань заокруглення загальних сум у чеках при розрахунках готівкою.

Так, фахівці ДФС повідомили, що на звернення суб'єктів господарювання ними надано ряд індивідуальних податкових консультацій (№ 1923/6/99-99-15-01-01-15/ІПК від 02.05.2019 р, № 3493/6/99-99-14-05-01-15/ІПК від 09.08.2018 р., № 4820/6/99-99-14-05-01-15/ІПК від 14.11.2018 р тощо), а також узагальнюючу податкову консультацію.

Пропонуємо вам отримати тестовий доступ до сервісу CONTR AGENT на 48 годин і перевірити ваших потенційних і існуючих партнерів.

В результаті продуктивної дискусії учасники зустрічі прийшли до наступних висновків:

1. Необхідно розуміти різні визначення щодо ціни товару, за якою реалізовується товар та суми покупки, яка сплачується після заокруглення. Так, під заокругленням (округленням) слід розуміти математичну операцію, яка полягає в заміні числа в бік збільшення або зменшення з відповідною точністю.

2. Суб'єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

- після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 додати нові рядки “Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення” та “заокруглена знижка/заокруглена надбавка”;

- в рядку 8 “СУМА” зазначати “Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення“. Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

3. ДФС не вважає порушенням мінімальних та максимальних роздрібних цін на алкогольні напої та тютюнові вироби, у разі якщо у чеку окремо вказується ціна на товар (без порушення вимог), заокруглена знижка/заокруглена надбавка та загальна сума у чеку після заокруглення.

Штрафні санкції відповідно до 14 і 15 абзаців частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» можуть застосовуватись лише за порушення розміру мінімальних та максимальних роздрібних цін, а не до заокруглених загальних сум у чеку при розрахунках готівкою за алкогольні та тютюнові вироби.

Нагадуємо, касири округлюватимуть копійки у чеку, якщо у них не буде решти

Знайти відповіді ДФС на запитання платників податків з усіх напрямків чинного податкового законодавства можна в модулі «База податкових знань» ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини