Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати хочуть збільшити штрафи для податкових агентів за окремі порушення

6 вересня 2019, 15:53
2398
0
Реклама

У законопроект № 1210 від 30.08.2019, яким запропоновані зміни до Податкового кодексу, включено положення, які стосуються фінансової відповідальності за порушення податкового розрахунку за формою № 1ДФ (п. 119.2 ПКУ), а також диференціюють розміри відповідальності за несплату податків в залежності від форми вини (ст. 126 ПКУ).

Так, неподання, несвоєчасне подання або подання з помилками ф. № 1ДФ загрожуватиме штрафом в розмірі 2040 грн (зараз штраф 510 грн). Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, будуть тягнути за собою накладення штрафу в розмірі 4080 грн (зараз 1020 грн).

Що стосується відповідальності за несплату узгодженої суми грошового зобов'язання (крім нарахованих контролерами штрафів і пені), штраф буде залежати від тривалості затримки:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - 5% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - 10% погашеної суми податкового боргу.

Перевірте забудовника або потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.

Ті ж дії, вчинені навмисно, загрожуватимуть штрафом в розмірі 25% від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання. Якщо умисна несплата узгоджених податкових зобов'язань буде здійснена повторно протягом 1095 календарних днів або призведе до прострочення сплати грошового зобов'язання на термін більше 90 календарних днів або до ненадходження грошових зобов'язань на суму, що перевищує 1000 мінімальних зарплат, покарання буде суворішим. В такому випадку штраф складе 50% від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання.

Читайте також:

Перші кроки та рішення нової влади

В Україні з'явиться новий орган для боротьби з економічними злочинами

В Уряді хочуть збільшити дохід від ІТ-експорту

Нагадаємо, в Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність в держоргани.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини