Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Іноземним компаніям дозволили виводити кошти від продажу цінних паперів без обмежень

10 вересня 2019, 11:21
949
0
Реклама

Нацбанк скасував щомісячний ліміт у сумі 5 млн. євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземними інвесторами.

Відповідна постанова НБУ №113 від 9 вересня 2019 року "Про затвердження Змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті" набула чинності сьогодні, 10 вересня.

Документом також розширено перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів. Відтепер на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів дозволено зарахування коштів в гривнях, отриманих в якості дивідендів, процентних доходів за цінними паперами та інших доходів за об'єктами прав власності в Україні, що не пов'язані з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

Такі послаблення дають змогу нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами як в іноземній валюті, так і в гривні.

НБУ уточнює, що чинний е-ліміт у 2 млн євро/рік для інвестицій юридичних осіб-резидентів за кордон поширюється також на придбання цінних паперів іноземних емітентів та облігацій зовнішньої державної позики України.

Нагадаємо, Нацбанк зняв усі обмеження на виведення дивідендів з України

Для перевірки ділових контактів радимо скористатись сервісом CONTR AGENTвід ЛІГА:ЗАКОН. Він, серед іншого, дозволяє перевірити інформацію про можливе включення ваших контрагентів у санкційні списки України, ЄС, США та інших країн, а також здійснювати їх подальший контроль. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує на конференцію про захист бізнесу Safe Side 2.0. Програма конференції побудована на обговоренні останніх змін до законодавства та реальних ситуацій українських компаній. Реєструйтеся за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини