Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Права інтелектуальної власності розробників мікросхем будуть захищені на європейському рівні

10 вересня 2019, 17:13
898
0
Реклама

Народні депутати підтримали у першому читанні за основу законопроект № 1062 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів.

Законопроект направлений на захист інтелектуальної власності розробників напівпровідникових виробів, а також їх компонувань та передбачає імплементація вимог статей 224 - 227 Угоди про асоціацію, а також положень Директиви Ради N 87/54/ЄЕС від 16 грудня 1986 року про правову охорону топографій напівпровідникових виробів у національне законодавство.

Проектом Закону пропонується:

оновити термінологію щодо напівпровідникових виробів;

уточнити умови надання правової охорони та умови охороноздатності компонування напівпровідникового виробу;

переглянути вимоги до заявки на реєстрацію;

удосконалити порядок проведення експертизи заявок;

уточнити перелік прав та обов'язків, що випливають з державної реєстрації компонування напівпровідникового виробу тощо.

Зокрема, не визнаватиметься порушенням прав використання зареєстрованого компонування шляхом його відтворення з метою аналізу, оцінки або вивчення концепцій процесів, систем чи прийомів, втілених у топографію, або самої топографії. Проте виключні права заявника включають в себе можливість дозволяти чи забороняти комерційне використання чи імпорт із цією метою топографії або напівпровідникового продукту, виробленого шляхом використання топографії.

Крім того, змінюється розрахунок строку чинності виключних майнових прав інтелектуальної власності на компонування напівпровідникового виробу. Як і раніше, строк чинності виключних майнових прав інтелектуальної власності на компонування напівпровідникового виробу спливає через десять років, які починають рахувати починаючи від дати подання заявки на компонування. Проте за новими правилами ці десять років можуть починати відраховувати й від закінчення календарного року, в якому топографія була вперше використана на комерційній основі будь-де у світі, в залежності від того, яка дата раніше.

Стежте за оновленнями в модулі "Законопроекти" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовим доступом до продуктів ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна скористатися тут

Про перші кроки і рішення нової влади читайте тут

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь у конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини