Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Владу в Україні повністю перезавантажать: депутати взялися за реформу держслужби

11 вересня 2019, 10:10
2152
0
Реклама

10 вересня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №1066 «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади».

В пояснювальній записці до документа йдеться про те, що система державної служби в Україні потребує тотального оновлення:«За даними Світового Банку ефективність українського уряду (виконавчої гілки влади) оцінюється на рівні 35 балів із 100 можливих, що ставить Україну за цим показником на один рівень з Гондурасом, Угандою, Косово та Науру. Для порівняння аналогічний показник в Румунії - 46 балів, Польщі - 74 бали, Литві - 80 балів, Ізраїлі - 89 балів, США - 93 бали, Німеччині - 94 бали».

На думку законотворця, таке положення вимагає невідкладного проведення комплексних заходів щодо реформування існуючої неефективної системи державної служби.

Так, законопроект містить зміни до законів «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади» та «Про державну службу».

Нові норми скасовують деякі повноваження Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Зокрема, до повноважень Комісії більше не входитимуть представлення кандидатур на посади керівників центральних органів виконавчої влади та їх заступників, державного секретаря.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує на конференцію про захист бізнесу Safe Side 2.0! Програма конференції побудована на обговоренні останніх змін до законодавства та реальних ситуацій українських компаній. Реєструйтеся за посиланням

Більшість змін передбачається у законі «Про державну службу»:

- виключено норму про створення спеціальної комісії перевірки фактів, викладених у скарзі на держслужбовця;

- внесено зміни до порядку проведення конкурсу на вакантну посаду. Зокрема, скорочено строки подання скарг на рішення конкурсної комісії;

- закріплено порядок укладення контракту про проходження державної служби;

- якщо раніше мінімального строку проходження випробовуваного строку не було встановлено, тепер він складатиме не менше трьох місяців;

- виключено норму про можливість держслужбовцем оскаржити рішення про зміну істотних умов державної служби;

- із зарплати держслужбовців виключено надбавки за ранг держслужбовця, виплати за додаткове навантаження. Тепер зарплата держслужбовця складається з посадового окладу, надбавки за вислугу років та премії, у разі її встановлення; схема посадових окладів держслужбовців також зміниться: скасовано групи за посадами, розмір окладу буде залежати від рівня державного органу;

- виключено статтю про дисциплінарну комісію з розгляду дисциплінарних справ;

Прийняття законопректу про перезавантаження влади дозволить спростити порядок прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищить відповідальність державних службовців за досягнення результатів їх діяльності, запровадить можливість контрактної державної служби, а також врегулює окремі проблемні питання, обумовлені практичним впровадженням Закону, усуваючи надмірне (на рівні закону) регулювання зазначених суспільних відносин.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Читайте також:

Перші кроки та рішення нової влади

Військовий збір можуть скасувати

На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний юридичний каталог України Liga:BOOK. Сервіс створений для самозайнятих юристів, а також для тих, хто хоче отримати юридичні послуги.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини