Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банки зобов’яжуть вказувати усі витрати споживача за кредитом

11 вересня 2019, 16:45
768
0
Реклама

На засіданні 11 вересня Верховна Рада прийняла за основу альтернативний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» (№ 1085-1).

Законопроект підтримали 309 народних депутатів. Строки підготовки законопроекту до другого читання скорочено на половину.

Пропонуються наступні блоки змін:

- наділення НБУ, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг повноваженнями застосовувати до фінустанов заходи впливу та накладати адміністративні стягнення за порушення прав споживачів;

- доповнення КпАП нормами, які чітко визначають певні порушення прав споживачів фінансових послуг як склад адміністративного правопорушення;

- зміни до Закону про споживче кредитування, якими передбачено розширити визначення загальних витрат по споживчому кредиту шляхом включення до нього усіх витрат споживача, включаючи додаткові та супутні послуги третіх осіб.

Банки хочуть зобов'язати розкривати на своїх сайтах та у рекламі інформацію про реальну вартість фінансових продуктів та послуг. Це повинно захистити клієнтів від оманливо вказаних процентних ставок за кредитами.

Також законопроект пропонує заборонити нав'язування клієнтам непотрібних послуг та зміну договорів без попередження.

У випадку прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введений в дію через три місяці після набрання ним чинності.

Раніше ми також писали про законопроект № 1085.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь у конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід за посиланням

Читайте також:

Військовий збір можуть скасувати

Іноземним компаніям дозволили виводити кошти від продажу цінних паперів без обмежень

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний юридичний каталог України Liga:BOOK. Сервіс створений для юристів, а також для тих, хто хоче отримати юридичні послуги.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини