Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українці в 2020 році не платитимуть за пологи та лікування інсульту

12 вересня 2019, 09:00
21840
9
Реклама

Національна служба здоров'я України наступного року платитиме медустановам за програмою медичних гарантій:

8500 грн - за пологи;

19500 грн - за лікування одного інсульту;

15800 грн - за лікування інфаркту.

Тобто ці послуги будуть повністю безкоштовними для українців, оскільки вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.

Гарантований пакет медичних послуг прийде на заміну псевдобезкоштовній медицині, зауважили у НСЗУ. До нього увійдуть послуги первинної амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації.

Чіткий перелік безкоштовних послуг буде відомий після затвердження Державного бюджету на 2020 рік.

Програма буде сфокусована на лікуванні гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарду, допомозі в пологах та неонатальній допомозі, ендоскопічних обстеженнях, спрямованих на ранню діагностику онкологічних захворювань.

Щоб укласти договір з НСЗУ, медустановам треба буде стати комунальними некомерційним підприємствами, мати діючу ліцензію, комп'ютери для підключення до електронної системи охорони здоров'я, необхідне обладнання та персонал. Для укладення договору про надання пріоритетних послуг установа повинна відповідати вимогам, певним НСЗУ.

Послуги спеціалізованої медичної допомоги з програми медичних гарантій можна буде отримати безкоштовно тільки за направленням лікаря первинки або лікаря.

Але є виключення! Без направлення спеціалізовану медичну допомогу відповідно до медичних свідчень можна буде отримати безкоштовно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані.

Нагадаємо, українці можуть безкоштовно здати вісім аналізів.

Також звернете увагу, що у приватних клініках можна обслуговуватися безкоштовно.

Перевірити благонадійність медустанови, що вас цікавить, можна скориставшись тестовим доступом до сервісу CONTR AGENT, оформивши заявку за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини