Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено процедуру фінансової реструктуризації боржників

19 вересня 2019, 12:07
4669
0
Реклама

19 вересня Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фнансової реструктуризації" (проект №1070), який вносить зміни до закону «Про фінансову реструктуризацію» щодо введення можливості проведення фінансової реструктуризації для кількох боржників, які є пов'язаними особами (йдеться про групу юридичних осіб під спільним контролем (стандарт МСФЗ)), але мають різних кредиторів.

Документ вносить зміни до законів "Про іпотеку" і "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень" та спрямований на те, щоб більш точно визначити момент здійснення позасудового врегулювання звернення стягнення на предмет іпотеки та/або застосування відповідного позасудового способу звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження відповідно до Закону “Про фінансову реструктуризацію”, коли вартість відповідного майна виявиться недостатньою для повного задоволення вимог залученого кредитора, з метою збереження забезпеченого іпотекою та заставою (обтяженням рухомого майна) зобов'язання у відповідній (непогашеній) частині.

Відповідно до внесених змін, банк має право здійснити інвестицію без письмового дозволу Національного банку, якщо така інвестиція здійснюється в рамках процедури фінансової реструктуризації відповідно до Закону «Про фінансову реструктуризацію».

Крім того, розширено перелік правочинів, які не вважаються концентрацією суб'єктів господарювання. Так, не є концентрацією набуття (в рахунок повного або часткового погашення заборгованості перед банком або іншою фінансовою установою за надані фінансові послуги) права власності на єдиний (цілісний) майновий комплекс та/або частки (акції, паї) суб'єкта господарювання, що є предметом забезпечення належного виконання зобов'язання перед банком або фінансовою установою, за умови, що такий єдиний (цілісний) майновий комплекс не є предметом банківських або інших фінансових послуг, та/або суб'єкт господарювання, частки (акції, паї) якого набуваються у власність, не є банком або фінансовою установою, а також за умови, що здійснення таких дій передбачено планом реструктуризації, підписаним під час проведення процедури фінансової реструктуризації відповідно до Закону «Про фінансову реструктуризацію».

Зазначено, що залучений кредитор має право відступити права вимоги до боржника у будь-який момент під час проведення процедури фінансової реструктуризації, а також за укладеним планом фінансової реструктуризації. У такому разі до нового залученого кредитора переходять всі права та обов'язки первісного залученого кредитора.

У разі здійснення відступлення права вимоги за договорами, які укладені на виконання плану фінансової реструктуризації, новий кредитор має право користуватися всіма пільговими умовами, передбаченими цим Законом.

Зазначимо, що профільним комітетом було прийнято 17 правок до другого читання.

Зокрема, в Закон «Про іпотеку» вноситься положення, відповідно до якого, після завершення позасудового врегулювання, здійсненого під час процедури фінансової реструктуризації або на виконання плану реструктуризації вимоги іпотекодержателя за основним зобов'язанням, що залишаться незадоволеними внаслідок недостатності вартості предмета іпотеки, не припиняються та підлягають задоволенню.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Читайте також:

Правонаступник може не сплачувати надмірний борг попередника

Справи про банкрутство: бліц-огляд судової практики

Звітність по ЄСВ і ПДФО планують об'єднати

Банки зобов'яжуть вказувати усі витрати споживача за кредитом

В Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність в держоргани.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини