Українську землю зможуть купити лише українські громадяни та українські компанії. Про це заявив Прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Нагадаємо, що раніше він розповів, що земельна реформа передбачатиме можливість придбання іноземцями земель, але за умови реєстрації юридичної особи в Україні і сплати податків до бюджету держави.
«Я хочу, щоб землею керував простий українець, щоб селянин міг піти в банк, взяти кредит та міг інвестувати в свою землю. Саме тому ми відкриваємо ринок землі», - сказав Олексій Гончарук.
Читайте також: боротися з рейдерством тепер можна онлайн
Він повідомив, що спочатку планувалося запустити відкритий ринок землі з липня наступного року. «Однак, проконсультувавшись з різними сторонами, ми вирішили відтермінувати старт. Тут і сезонність агросектору, і важливість для фермерів, власників паїв і селян мати певний запас часу, аби підготуватись до нових правил роботи. Тому реформа вступить у силу лише через рік - із 1 жовтня 2020 року», - пояснив Прем'єр-міністр.
Він також анонсував створення Програми підтримки дешевих кредитів на купівлю земельної ділянки, обладнання чи техніки, яка повинна запрацювати вже з 2020 року.
Олексій Гончарук пояснив, що сам продаж землі буде відбуватись виключно на публічних електронних торгах за стартовою ціною не нижче нормативної грошової оцінки. За бажання через електронні торги продати свою землю зможе і власник приватного паю.
Також Уряд створив безкоштовну гарячу лінію - 1545, куди можна подзвонити для одержання консультацій з будь-якого питання стосовно земельної реформи.
Про ринок землі читайте також в інтерв'ю з Ольгою Трофімцевою.
Зазначимо, Зеленський доручив ухвалити Закон про ринок землі до кінця року.
Зверніть увагу, що уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS - повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).