Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес закликає виконати домовленості, досягнуті під час обговорення змін до Податкового кодексу

3 жовтня 2019, 11:07
1075
0
Реклама

У Європейській Бізнес Асоціації нагадали, що зараз тривають активні обговорення законопроектів №1210 та 1210-1, а також 1209 і 1209-1 щодо змін до Податкового кодексу України та інших законів. 4 жовтня законопроект №1210-1 має бути винесено в сесійну залу на голосування Верховною Радою в першому читанні.

ЄБА надавала пропозиції стосовно проектів законів №1210 і №1210-1, а також активно приймає участь в Робочих групах Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, які створені по найпроблемнішим напрямкам, таким як:

  • перевірки, строки давності, відповідальність платників;

  • відповідальність посадових осіб податкових органів, розміри штрафів;

  • контрольовані іноземні компанії, курсові різниці, «конструктивні» дивіденди та тонка капіталізація;

  • збільшення рентної плати на залізну руду;

  • скасування стимулюючої ренти на видобування природного газу.

Пропозиції від бізнесу частково відображені в законопроекті №1210-1. Залишається також значна кількість пропозицій, які хоча й не було включено до законопроекту, однак стосовно яких у ході дискусій у робочих групах було досягнуто принципової згоди щодо необхідності їх відображення у законопроекті. Тож Асоціація наголошує на важливості внесення до законопроекту усіх досягнутих компромісних домовленостей між першим та другим читаннями.

Крім того, продовжується діалог щодо штрафних санкцій за порушення строків реєстрації податкових накладних з ПДВ, що не надаються отримувачу та щодо питання акцизу на паливо. Також триває дискусія щодо значного збільшення податкового навантаження на окремі галузі, зокрема, гірничо-металургійний комплекс та тютюнова промисловість.

На жаль, все ще залишається під загрозою стимулююча рента на природний газ, скасування якої означає порушення державою стабілізаційного застереження щодо незмінності ставок ренти для нових свердловин протягом 5 років. Це може призвести до згортання програм буріння компаніями, що, відповідно, зменшить обсяги власного видобутку та матиме незворотні негативні наслідки для газовидобувної галузі та енергонезалежності країни.   

ЄБА наголошує, що бізнес підтримує наміри розпочати податкову реформу навесні 2020 року та впровадити необхідні до законодавства зміни, починаючи з 2021 року, що відповідає принципу стабільності податкового законодавства.

Водночас, бізнес-спільнота сподівається, що податкові новації будуть базуватись на компромісних рішеннях та детально обговорюватимуться з бізнесом.

Дізнатися чи потрапила ваша компанія до графіку планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна також за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Читайте також:

Податкова реформа: що важливо знати про законопроект № 1210

Федерація роботодавців розкритикувала проект змін до Податкового кодексу

Бізнес проти передчасних рішень в модернізації податкових правил

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини