Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні не вироблятимуть "коньяк" і "шампанське": опубліковано Закон

11 жовтня 2019, 13:45
1034
0
Реклама

11 жовтня Голос України опублікував Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень. Закон набуде чинності 1 січня 2020 року.

Що таке географічне зазначення?

Географічним зазначенням вважається найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певного географічного місця та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим географічним місцем походження, і хоча б один з етапів виробництва якого (виготовлення (видобування) та/або переробка, та/або приготування) здійснюється на визначеній географічній території.

Географічним місцем може бути країна, регіон, населений пункт, місцевість тощо.

Назви таких товарів захищаються законом в системах національного і міжнародного права.

Хто може реєструвати географічне зазначення?

Таке право мають об'єднання осіб, які у зазначеному географічному місці виробляють товар або добувають або переробляють сировину для товару, особлива якість, репутація або інші характеристики якого обумовлені цим географічним місцем.

Організаційно-правова форма або склад таких об'єднань не має значення.

Одна фізична або юридична особа має право на реєстрацію географічного зазначення, якщо:

- вона є єдиним виробником, який в цьому географічному місці виробляє товар або добуває/переробляє сировину і бажає подати заявку на реєстрацію географічного зазначення;

- географічна територія, на якій здійснюється виробництво (видобування) та/або переробка, та/або приготування товару, має характеристики, які істотно відрізняються від прилеглих територій, або характеристики товару відрізняються від товарів, вироблених на прилеглих територіях.

Як зареєструвати географічне зазначення?

Для реєстрації товар повинен відповідати специфікації. Специфікація товару повинна містити найменування (як назва місця походження товару або географічне зазначення), назва і опис товару, межі географічного місця, де виробляється товар, докази того, що товар походить з відповідного географічного місця, опис способів виробництва товару відомості про взаємозв'язки особливої якості з географічним середовищем, назва і адреса спеціально уповноваженого органу, особливі правила маркіровки.

Заявку на реєстрацію можна буде подати в паперовій або електронній формі.

Експертиза заявки має статус науково-технічної і проводиться закладом експертизи відповідно до Закону і правил, встановлених на його основі Мінекономіки.

Реєстрація здійснюється на підставі рішення про реєстрацію і за наявності документу про сплату державного мита і сплати збору за публікацію про реєстрацію (одночасно з державною реєстрацією здійснюється публікація у Бюлетені відомостей про державну реєстрацію географічного зазначення з посиланням на публікацію специфікації товару).

Зареєструвати торгову марку можна з допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА :ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Також рекомендуємо: ТОП-5 показових судових рішень 2019 року у сфері інтелектуальної власності

На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний професійний юридичний каталог України Liga : BOOK. Сервіс створений для юристів, а також для тих, хто хоче скористатися юридичними послугами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини