Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін пропонує повністю відкрити ринок землі для іноземців після 2024 року

15 жовтня 2019, 16:40
564
0
Реклама

Дискусії стосовно земельного ринку тривають вже давно і поки що невідомо, яке рішення влада ухвалить щодо продажу землі іноземцям. Заступник Міністра розвитку економіки та аграрний лобіст Тарас Висоцький заявив про те, що Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин створить інтегрований проект закону - на основі урядового з урахуванням зауважень та пропозицій, що стосуються найважливіших і найболючіших питань реформи, а саме: можливостей купувати землі для іноземців, питання концентрації земельних угідь і запобігання монополізації ринку. Законопроект буде альтернативним до проекту №2178.

Заступник міністра повідомив про те, що новим законопроектом пропонується:


1) зменшити обмеження по концентрації земель в межах області з 15% до 8%;
2) запровадити обмеження по концентрації земель в межах ОТГ у розмірі 35%;
3) запровадити перехідний період до 01.01.2024.

Під час такого перехідного періоду юридичні особи, бенефіціарні власники яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть набувати у власність землі сільгоспризначення державної, комунальної власності, а також пайові землі, за винятком тих земель, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді, емфітевзисі таких юридичних осіб та за умови, що такі юридичні особи створені не менше, ніж за 3 роки до набрання чинності законом.

«Ми продовжуємо земельні тури регіонами, де зустрічаємося з аграріями, пайовиками та представниками громад», - додав пан Висоцький.

Раніше ми писали про те, що Президент заявив, що після скасування мораторію на продаж землі на деякий час необхідно закрити доступ до купівлі землі для іноземців.

Читайте також:

Посилено відповідальність за порушення реєстраційних процедур

В Україні буде проведена реформа будівельної галузі

Яким буде ринок землі в Україні

Уряд погодив законопроект про ринок землі

Українцям обіцяють дешеві кредити на купівлю землі

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS - повідомленняv, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

ЛІГА:ЗАКОН запрошує юридичні фірми взяти участь у всеукраїнському рейтингу ринку юридичний послуг LIGA ZAKON AWARDS 2019. Детальніше про рейтинг тут

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини