Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Штрафи за «евробляхи» відтермінували не для всіх

22 жовтня 2019, 12:45
17173
0
Реклама

22 вересня 2019 набув чинності Закон про відтермінування штрафів за «евробляхи» до 31 грудня цього року.

Нагадуємо, що за прострочення тимчасового ввезення до десяти днів водіям загрожував штраф 5100 грн, а більш ніж за 30 днів - 170 тис. грн або конфіскація авто. За водіння на нерозмитнених авто водієві загрожував штраф в розмірі 8500 грн, за повторне подібне порушення, зафіксоване протягом року, - 17 тис. грн з позбавленням права керування на рік та з оплатним вилученням транспорту (або без такого).

Незважаючи на те, що Закон штрафів вже набув чинності, відтермінування поширюється не на всі штрафи, а тільки за умови проведення митного оформлення автомобілів для їх вільного обігу на митній території України, тобто при розмитненні.

В інших випадках, якщо автомобіль не розмитнений, а вивозиться за межі митної території України, застосовуються інші штрафи: в разі перевищення терміну тимчасового ввезення або транзиту більш ніж на тридцять діб, а також втрата автомобіля, передбачає штраф 170 тис. грн або конфіскацію авто (ч.6 ст. 481 та ч.6 ст.470 Митного кодексу)

На жаль, про цей нюанс знають не всі водії. Дорожній Адвокат на свій сторінці у Facebook повідомляє, що в жовтні майданчики митниць переповнилися автомобілями, ввезених в режимі «Транзит» і вилучених під час спроб вивезти їх назад за кордон.

Такий юридичний нюанс фактично позбавляє власників «транзитних евроблях» можливості безкоштовно вивезти ці автомобілі за межі України. Вони будуть змушені їх розмитнити. В іншому випадку їх чекає штраф 170 тис. грн або конфіскація автомобіля.

Куди потрапляють конфісковані автомобілі на єврономерах - читайте тут.

Читайте також:

- ТОП-10 новин для автомобілістів

- Верховний Суд скасував штраф, накладений на водія за зупинку на тротуарі

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини