Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківцям можуть дозволити закривати непрацюючих ФОПів

23 жовтня 2019, 12:40
2829
0
Реклама

Нещодавно в Раді зареєстрували законопроект №2190, яким запропонували дозволити ФОП припинити діяльність без штрафів за несплату ЕСВ, а також альтернативний проект №2190-1, яким, окрім списання штрафів по ЕСВ, також запропонували надати фіскалам право звернутися до державного реєстратора із заявою про припинення госпдіяльності ФОП, який не працює і не сплачує податки і збори більше 6 місяців (про це ФОП мають попередити за 30 днів).

Тепер для врегулювання питання обліку "сплячих" ФОПів і для реалізації положень законопроекту 2190-1 депутати внесли новий законопроект №2274. Проектом пропонується запровадити процедуру припинення підприємницької діяльності за зверненням контролюючого органу у разі відсутності господарської діяльності.

Отримати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплаті податків можна скориставшись новою функцією "Стан розрахунків з бюджетом" в сервісі Liga:REPORT.

Зокрема, законопроектом №2274 пропонується надати право контролюючим органам звертатися до державного реєстратора із заявою про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у випадку, передбаченому п. 9-1 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а саме відсутності господарської діяльності та несплати податків і зборів більше 6 (шести) місяців.

Читайте також:

До чого готуватися ФОПам: головні нововведення законів про РРО

Що буде, якщо фізособа-підприємець вчасно не сплатить ЄСВ і ЄП?

За борги по сплаті ЄСВ можуть заборонити виїзд за кордон

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини