Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФОПи, які працюють на третій групі, перейдуть на другу та платитимуть менше

8 листопада 2019, 09:45
6000
0
Реклама

Нові закони про РРО не змінюють правила спрощеної системи оподаткування. Про це розповів Голова ДПС Сергій Верланов.

Крім того, очільник Податкової відзначив, що законодавчі зміни не погіршують правил використання спрощеної системи оподаткування, а їх лібералізують.

ТОП-5 запитань про РРО читайте тут

По-перше, для II групи фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку збільшується ліміт з 1,5 до 2,5 мільйонів. Це означає, що частина підприємців, які зараз працюють на ІІІ групі, перейдуть до ІІ, відтак - платитимуть менше.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року річний ліміт доходу платників єдиного податку другої групи підвищується до 2,5 млн грн. Платники єдиного податку ІІ групи сплачують до 20% мінімальної зарплати (зараз це 834,60 грн), а платники єдиного податку ІІІ групи - 3% від обороту+ПДВ, або 5% від обороту.

«Третя група - це, як правило, послуги - юридичні чи ІТ. Вони фактично будуть обліковуватися так, як і сьогодні. Тому, на мою думку, ці закони не направлені на додатковий тягар та на зміну правил щодо обліку товарів», - зазначив пан Верланов.

По-друге, РРО не потрібно використовувати спрощенцям І групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

По-третє, облік товарів є обов'язковим тільки для виключних видів діяльності: торгівля підакцизними товарами, складною побутовою технікою, лікарськими засобами. Для інших фізичних осіб-підприємців облік товарів буде не обов'язковим.

Про головні нововведення законів про РРО читайте за посиланням

Нагадаємо, що ви можете подивитись на свій бізнес очима податківців через сервіс Liga:Report, який допоможе вчасно отримувати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплату податків у тій системі, в якій ви працюєте, контролювати успішність сплати податків, а також ефективно взаємодіяти з податківцями.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини