Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За житлову нерухомість, яка непридатна для проживання, податок можна не сплачувати

12 листопада 2019, 13:08
3020
0
Реклама

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що житлова нерухомість непридатна для проживання не оподатковується податком на нерухоме майно.

Непридатною для проживання вважається та житлова нерухомість, що знаходиться в аварійному стані, визнана такою рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади через те, що не відповідає санітарним і технічним вимогам.

В разі визнання такої нерухомості непридатною для проживання, виконком відповідної місцевої Ради вносить до виконавчого комітету обласної, міської (міста республіканського підпорядкування) Ради народних депутатів пропозицію про використання цього будинку (приміщення) в інших цілях або про знесення будинку.

Якщо виконком приймає рішення про використання непридатного для проживання жилого будинку (жилого приміщення) в інших цілях або про знесення цього будинку, таке рішення є підставою для того, щоб не сплачувати податок на нерухоме майно.

Норма встановлена п.п. «ґ» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України та регулюється п. 11, 12 Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 26 квітня 1984 року № 189.

Читайте також:

- "Прозора" нерухомість. Що пропонує держава?

- Співвласникам квартир безоплатно передаватимуть землю прибудинкової території

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS - повідомленняv, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини