Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Посилки з контрафактом знищуватимуть на митниці

14 листопада 2019, 09:00
1600
0
Реклама

Сьогодні, 14 листопада, набув чинності Закон № 202-ІХ "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності в ході переміщення товарів через митний кордон України", який дозволить очистити внутрішній ринок від контрафактної продукції.

Законом вноситься ряд змін до Митного кодексу, зокрема, визначається термінологія: контрафактні товари, піратські товари, товари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності.

Які товари вважатимуться контрафактними?

  • товари, що є предметами порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку в Україні, на яких без дозволу міститься позначення, тотожне із охоронюваною в Україні торговельною маркою стосовно одного й того самого виду товарів, або яке є схожим настільки, що його можна сплутати з такою торговельною маркою;

  • товари, що є предметами порушення прав інтелектуальної власності на географічне зазначення в Україні й містять назву чи термін або описуються за допомогою назви чи терміна, які захищені таким географічним зазначенням;

  • будь-яка упаковка, етикетка, наліпка, брошура, інструкція з експлуатації, гарантія чи інший документ такого типу, навіть якщо вони представлені окремо, які є предметами порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку або географічне зазначення, які містять позначення, назву або термін, тотожні із охоронюваною в Україні торговельною маркою чи географічним зазначенням, або які є схожими настільки, що їх можна сплутати з такою торговельною маркою чи географічним зазначенням, та які можуть використовуватися стосовно одного й того самого виду товарів, щодо якого охороняється торговельна марка в Україні чи географічне зазначення.

Зареєструвати торговельну марку можна за допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням

Які товари вважатимуться піратськими?

Товари, що є предметами порушення авторського права та/або суміжних прав або права інтелектуальної власності на зареєстрований промисловий зразок в Україні та які являють собою або містять копії, зроблені без згоди правовласника авторського права і суміжних прав або права інтелектуальної власності на промисловий зразок чи особи, уповноваженої таким правовласником у країні виробництва.

Які товари підозрюватимуться у порушенні права інтелектуальної власності?

  • товари з ознаками порушення авторського права і суміжних прав, прав інтелектуальної власності на винаходи, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення, сорти рослин, компонування напівпровідникових виробів, прав, що надаються за сертифікатами додаткової охорони на лікарські засоби та засоби захисту рослин;

  • пристрої, продукти або компоненти, призначені, виготовлені або адаптовані головним чином для забезпечення або полегшення обходу технології, пристрою або компонента, що у звичайному режимі функціонування попереджують або обмежують дії, не дозволені правовласником авторського права і суміжних прав;

  • будь-яка форма або матриця, яка спеціально призначена або адаптована для виробництва товарів, що є предметом порушення прав інтелектуальної власності.

Які заходи застосовуватимуться до таких товарів?

Можливе призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Ця процедура буде застосована у разі, якщо у компетентних осіб виникає підозра, що якась невелика партія товарів, які пересилаються міжнародними поштовими або експрес-відправленнями, порушує інтелектуальні права.

Під невеликою партією товарів розуміються товари, що перемiщуються в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, в одному вантажі, у кількості не більше трьох одиниць за кожною товарною підкатегорією згідно з УКТ ЗЕД або загальною вагою брутто не більше 2 кілограмів.

Не застосовуватимуться заходи сприяння захисту прав інтелектуальної власності до оригінальних товарів, тобто товарів, які були виготовлені за згодою правовласника або товарів, виготовлених особою, належним чином уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, у тому числі у кількості, що перевищує обумовлену між цією особою і правовласником; особистих речей; товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі для власного використання і не призначені для виробничої чи іншої підприємницької діяльності, сумарна фактурна вартість та/або вага яких не перевищує обмежень, встановлених частиною першою статті 374 МК;

Перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу

Як відбуватиметься знищення товарів?

Якщо митне оформлення товарів призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності, такі товари можуть бути знищені без необхідності встановлення порушення прав інтелектуальної власності.


Товари можуть бути знищені у разі, якщо протягом десяти або трьох (у випадку швидкопсувних товарів) робочих днів після отримання повідомлення правовласник у письмовому вигляді поінформує митницю, про наявні ознаки порушення його права інтелектуальної власності, та свій намір застосувати процедуру знищення таких товарів; - та декларант у письмовому вигляді надасть органу доходів і зборів згоду власника товарів на їх знищення або не надасть заперечення власника.

За рішенням правовласника перед знищенням товарів може здійснюватися взяття їх проб (зразків), які можуть бути використані в навчальних цілях.

У разі фактичного знищення товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності, власник таких товарів звільняється від адміністративної відповідальності.

Якщо власник відмовляється від знищення таких товарів, правовласник вважається таким, що уповноважений власником товарів на поміщення таких товарів у митний режим знищення або руйнування.

Організація та оплата процедури знищення здійснюються за рахунок правовласника та під його відповідальність.

Читайте також:

ТОП-5 показових судових рішень 2019 року в сфері інтелектуальної власності

Українського шампанського не буде, але може з'явитися гуцульська бринза та карпатський мед: прийнято Закон

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини