Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавець може відмовити працівникові в поділі щорічної відпустки

2 грудня 2019, 12:45
2791
0
Реклама

Черговість надання відпусток на підприємствах, установах, організаціях визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) і доводяться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку.

Більш повну інформацію про складання графіку відпусток ви можете знайти тут.

Яка тривалість щорічної відпустки?

Тривалість основної щорічної відпустки - 24 календарних дні, або 28 календарних днів (для окремих категорій працівників кожні 2 роки стажу роботи щорічна відпустка збільшується на 2 дні, але не більше 28 днів).

Працівникам, зайнятим на роботах, пов'язаних із негативним впливом на здоров'я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, цехів, професій і посад, надається щорічна додаткова відпустка до 35 робочих днів.

Керівним працівникам навчальних закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам - 56 календарних днів.

Особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.

Працівникам з ненормованим робочим днем також надається додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів.

Чи може бути поділено щорічну відпустку?

Відповідно до ч. 1 та 2 ст.12 закону «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Водночас, звертаємо увагу, цією статтею передбачено лише можливість, а не обов'язок роботодавця поділу щорічної відпустки на частини, як того бажає працівник.

З метою недопущення втрат робочого часу та беручи до уваги виробничі обставини, роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, також може запропонувати свої умови поділу щорічної основної відпустки або не поділити її взагалі.

Особам з інвалідністю, відповідно до п. 2 ч. 13 ст.10 закону «Про відпустки», щорічні відпустки надаються за бажанням у зручний для них час.

Читайте також:

Як краще звільнитися: за власним бажанням або за угодою сторін?

Як та з ким можна укладати договір про стажування замість трудового договору?

Нагадаємо, що перевірити вашого потенційного роботодавця або контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини