Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банки зобов’язали розкрити повну інформацію про послуги

3 грудня 2019, 15:20
2292
0
Реклама

Національний банк України ухвалив нові вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах, а також рекомендації щодо організації банками розгляду звернень споживачів. Про це регулятор повідомляє на офіційному сайті.

Вимоги прописані в відповідно до норм закону №122-ІХ про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг, який вступить в силу 18 січня 2020 року та затвердженні Постановою № 141 Правління Національного банку України від 28 листопада 2019 року "Про затвердження Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг".

Через три місяці з дня офіційного опублікування постанови:

1) Усі банки повинні надавати вичерпну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі:

- вказувати повну вартість послуги, у тому числі комісії третім особам та платежі за додаткові послуги;

- періодичність погашення кредиту;

- умови дострокового повернення;

- можливі штрафи у випадку невиконання клієнтом зобов'язань тощо.

- на вебсайті будь-якого банку споживач повинен мати змогу завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики тощо, а також порівняти послуги декількох різних банків.

2) Управління захисту споживачів фінансових послуг Національного банку почне контролювати дотримання банками цих вимог та здійснювати щоденний моніторинг вебсайтів.

3) За нерозкриття інформації про послуги в повному обсязі у законодавстві передбачені штрафні санкції від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожен випадок.

Через шість місяців з дня офіційного опублікування постанови:

1) На вебсайтах банків мають з'явитися калькулятори для розрахунку витрат або доходів від послуги.

2) Запрацюють нові вимоги до розкриття інформації в рекламі. Реклама так само має містити істотні характеристики банківської послуги, зокрема, інформацію про повну вартість, умови отримання послуги, ризики тощо.

Також були затверджені методичні рекомендації по роботі з клієнтами:

1) Національний банк рекомендує фінансовим установам розробити автоматизовану базу даних, куди вноситиметься вся інформація про звернення громадян.

2) НБУ рекомендує банкам визначати відповідального співробітника за розгляд кожного звернення, проводити програми навчання працівників банку, які працюють з клієнтами, усувати виявлені під час звернення порушення, а також попереджувати подібні порушення щодо інших клієнтів.

Перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Читайте також:

Як бізнесу отримати доступ до фінансування ЄС?

Прощення боргу: що підлягає оподаткуванню

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини