Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Якою буде система освіти в 2020 році?

10 грудня 2019, 13:45
5051
0
Реклама

9 грудня у European Business Association пройшла зустріч з Міністром освіти України Ганною Новосад, на якій чиновник розповіла про плани міністерства на 2020 рік, які будуть стосуватися шкільних, дошкільних та вищих навчальних закладів.

За її словами, реформа шкільної освіти «Нова українська школа», частина якої вже проведена для 1 і 2 класів, триватиме, і в найближчі роки заплановано якісні зміни в освіті 3 і 4 класів, а з 2023 року - 5 - 9 класів.

У Міносвіти обіцяють зробити процес освіти більш практичним. Це обумовлено тим, що згідно з останніми дослідженнями PISA, які проводяться серед учнів 8-х класів, діти не вміють застосовувати на практиці отримані теоретичні знання. Дослідження проводяться з базових предметів, в тому числі з математики.

«Зараз 36% українських школярів не досягають базового рівня знань з математики - це прості арифметичні дії, вміння працювати з дробом і відсотками», - навела як приклад сумну статистику Новосад. - «Тому наступний рік буде оголошений роком математики для школярів».

Крім того, буде продовжена робота над поліпшенням освітнього простору і простору для соціалізації учнів, розвиток опорних шкіл.

Не залишиться без уваги і дошкільна освіта дітей.

«Як показують останні дослідження, успіхи дітей, які відвідували дошкільні навчальні заклади, на 20% вище тих, хто їх не відвідував» - прокоментувала Міністр.

Крім цього, опитування серед українок-молодих мам показав, що 4 млн. жінок не працюють, тому що сидять з дітьми. 60% з них відзначили, що могли б вийти на роботу, якби могли відправити своїх дітей в дитячі садки.

«Якби ми мали ширший доступ до дошкільної освіти, ми б отримали величезні трудові ресурси», - повідомляє Анна Новосад.

Саме тому в міністерстві планують уже до початку наступного року підготувати проект реформи дошкільної освіти. Ми хочемо бачити садки різних форм: ті, куди можна привести дитину на половину дня або на цілий день, садки сімейного типу, корпоративні садки - всі форми будуть враховані в новому законі про дошкільну освіту.

В системі вищих навчальних закладів також будуть зміни. За словами Новосад, план на наступні 5 років такий:

- підвищити кількість українців, які після шкіл вступають до ВНЗ до 45%;

- затвердити стандарти професійної освіти;

- оновити класифікатор професій - зараз їх 11300, його збираються істотно скоротити.

Крім того, з 1 січня кардинально змінюється система фінансування університетів: 20 млрд., які виділені на них, будуть розподілятися за новими принципами - розмір дотацій буде залежати не від кількості абітурієнтів, а від успішності університету, який визначать за такими критеріями:

- кількість працевлаштованих студентів після закінчення ВНЗ;

- яку кількість позабюджетних коштів університет використовує для свого розвитку;

- буде введена система KPI для ректорів: якщо показники будуть надто низькими, держава розірве підписаний з закладом контракт і фінансування припиниться;

- буде проведена глобальна «чистка мережі», суть якої полягає у скороченні кількості філій університетів: «Але це буде можливо тільки в тому випадку, якщо відповідний законопроект приймуть у Раді - він дуже дискусійне» - уточнює Новосад.

Загалом всі зміни направлені на якісні, а не кількісні показники освітньої системи України.

Читайте також:

Раді рекомендують звільнити від податку на доходи українців до 27 років

Податкова знижка на іпотеку, навчання та ГБО: за що можна повернути частину ПДФО

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку та отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини