Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українцям дозволили розміщувати на зарубіжних рахунках до 100 тис. євро

16 грудня 2019, 11:51
2023
0
Реклама

В межах валютної лібералізації Національний банк удвічі збільшив е-ліміт для здійснення фізичними особами інвестицій за кордон чи розміщення на іноземних рахунках, - до 100 тис. євро на рік. Раніше цей ліміт дорівнював 50 тис. євро. Про це Нацбанк повідомляє на офіційному сайті.

Коли українці зможуть скористатись новим лімітом?

Скористатися підвищеним е-лімітом українці зможуть вже з 18 грудня 2019 року. Ті громадяни, які вже перерахували 50 тис. євро у межах попереднього ліміту, зможуть перерахувати аналогічну суму в межах нового ліміту вже до кінця цього року.

Підвищення е-ліміту для фізичних осіб затверджено Постановою Правління Національного банку №149 від 12 грудня 2019 року "Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті".

Коли е-ліміт остаточно скасують?

Відповідно до Дорожньої карти валютної лібералізації, остаточне скасування е-ліміту для фізичних осіб стане можливим не раніше ухвалення та імплементації пакету законопроектів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування).

Як скасування ліміту вплине на валютний ринок України?

За оцінками Національного банку, чергове валютне послаблення не матиме суттєвого впливу на валютний ринок. З 7 лютого 2019 року, коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи перерахували за кордон в межах таких лімітів понад 85 млн євро. Ця сума в декілька разів менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському ринку.

Все, що вам необхідно знати про податки, нараховані державою на ваш бізнес, суми сплат, можливі борги, штрафи або переплати відтепер доступно у новому сервісі ЛІГА:ЗАКОН. Подивіться на свій бізнес очима податківців

Читайте також:

- Нові запитання - відповіді про РРО

- Підприємців не штрафуватимуть у випадку несвоєчасного перерахування ЄСВ з вини банку

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини