Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавцям дозволять звільняти працівників за власною ініціативою, але з грошовою компенсацією

23 грудня 2019, 13:53
4867
1
Реклама

Міністр економіки Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook розповів про кілька нововведень проекту Трудового кодексу.

Так, у новому законопроекті буде чітко визначено умови розірвання трудового договору:

З ініціативи працівника
Працівник має право в будь-який час з власної ініціативи розірвати трудовий договір, попередивши про це роботодавця письмово або зазначеними у трудовому договорі засобами електронного зв'язку не менше ніж за два тижні.
Проте у трудовому або колективному договорі може бути передбачено перелік причин, відповідно до яких працівник має право розірвати трудовий договір у інший строк, про який він просить або встановлюватися інший строк попередження працівником роботодавця.
Також забороняється шляхом застосування мобінгу (цькування), насильства, погроз, введення в оману або в інший спосіб примушувати працівника до розірвання трудового договору з його ініціативи проти його волі.

Нагадаємо, роботодавцям можуть дозволити звільняти працівників через втрату довіри та вагітних жінок

З ініціативи працівника у зв'язку з порушенням роботодавцем умов трудового договору
Працівник може звільнитися у строк, про який він просить, у зв'язку з порушенням роботодавцем умов трудового договору. Але для цього працівник зобов'язаний навести фактичні дані, що стосуються порушення роботодавцем умов трудового договору.
Якщо роботодавець йому відмовить, працівник може розірвати трудовий договір в односторонньому порядку, надіславши роботодавцю заяву з наведенням фактичних даних.
Крім того, роботодавець зобов'язаний виплатити працівникові компенсацію у розмірі визначеному трудовим договором, але не менше 50 середньоденних зарплат.

З ініціативи роботодавця
Роботодавець має право з власної ініціативи розірвати трудовий договір з працівником. Про це він повинен письмово або зазначеними у трудовому договорі засобами електронного зв'язку повідомити працівника у строк:
- не менше ніж 15 днів - якщо працівник працює не більше 6 місяців.
- не менше ніж 30 днів - якщо працює понад 6 місяців;
- не менше ніж за 60 днів - якщо працює понад п'ять років;
- не менше ніж за 90 днів - якщо працює понад 10 років.
За домовленістю сторін строки попередження можуть бути замінені грошовою компенсацією, але не менше середньоденного заробітку працівника за кожен робочий день зменшення строку такого повідомлення.
Роботодавець має право без згоди працівника замінити строки попередження грошовою компенсацією не менше подвійного середньоденного заробітку за кожен робочий день зменшення строку.
Якщо працівник відмовиться звільнитися на цій підставі, трудовий договір розривається роботодавцем в односторонньому порядку шляхом надання працівнику інформації про розірвання трудового договору.

У модулі «Ситуації для бізнесу» ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна ознайомитися з особливостями звільнення працівників через невідповідність посаді та іншими питаннями, що стосуються управління персоналом.Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

З ініціативи роботодавця у зв'язку з порушенням працівником умов трудового договору

Працівника можуть звільнити за порушення умов трудового договору понад два рази протягом 180 календарних днів. Перелік умов трудового договору, порушення яких є підставою для його припинення відповідно до цієї статті, визначається у трудовому договорі.
Роботодавець в цьому разі зобов'язаний навести фактичні дані, що підтверджують порушення.
У разі відмови працівника розривати трудовий договір на цій підставі, трудовий договір розривається роботодавцем в односторонньому порядку.
Невідповідність працівника займаній посаді, виконуваній роботі не вважається порушенням працівником умов трудового договору.

Зверніть увагу: трудовий договір можна буде укладати в електронній формі

Також Мінекономіки пропонує чітко визначити трудові відносини.

Наявність трудових відносин може встановлюватися за такими ознаками:

  • особі регулярно виплачується винагорода у грошовій або натуральній формі за роботу, виконувану (послуги, надані) в інтересах іншої особи;

  • особисте виконання особою роботи (надання послуг) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженої нею особи;

  • робота виконується (послуги надаються) на визначеному особою, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженою нею особою, робочому місці з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку;

  • особа виконує роботи (надає послуги) аналогічні за змістом та характером роботі, що виконується штатними працівниками роботодавця;

  • організація умов праці, зокрема, надання засобів виробництва (обладнання, інструментів, матеріалів, сировини, робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженою нею особою;

  • тривалість робочого часу та часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженою нею особою.

Подивитися компанії, пов'язані з цікавлять вас підприємством, можна скориставшись тестовим доступом в сервіс CONTR AGENT, оформивши заявку за посиланням

Читайте також:

Зарплатні проекти на підприємствах можуть скасувати

Кому в Києві пропонують найбільші зарплати?

Тривалість відпустки за власний рахунок можуть збільшити до 30 днів

Роботодавець може відмовити працівникові в поділі щорічної відпустки

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини