Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці зобов’язані повідомити про проведення документальної невиїзної перевірки заздалегідь

2 січня 2020, 10:25
3296
0
Реклама

Відповідно до п. 79.2 Податкового кодексу, документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться виключно на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, та за умови належного повідомлення платника податків про її проведення.

До початку проведення вказаної перевірки фіскали зобов'язані вручити платникові два документи:

- копію наказу про відповідне рішення;

- письмове повідомлення з вказівкою дати початку та місцем проведення перевірки.

У такому разі у платника є можливість надати необхідні пояснення і обгрунтувати законність своєї діяльності.

Лише виконання умов ст. 79 ПК надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.

Порядок проведення документальних позапланових перевірок регламентовано ст. 78 ПК, якою визначені обставини, при наявності яких можуть здійснюватися такі перевірки.

Вам також буде цікаво ознайомитись із рішення Верховного Суд про те, що належне повідомлення про проведення документальної перевірки не є єдиною підставою для її здійснення.

Відповідну постанову по справі № 807/1349/13-а ВС прийняв 12.03.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Нагадаємо, що в інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН містяться аналітичні матеріали щодо конкретних випадків, що можуть виникати під час перевірок органами держнагляду та контролю, та поради щодо мінімалізації наслідків таких перевірок. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати:

- фіскальні перевірки;

- письмові запити податківців;

- зустрічна звірка.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини