Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Преференції для роботодавців, які законно працевлаштовують своїх працівників

4 лютого 2020, 11:11
10387
0
Реклама

3 лютого у Київській Міській Державній Адміністрації пройшла нарада з керівництвом Держпраці з питань недопустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Основною темою наради стали штрафи, які доведеться заплатити роботодавцю, який наймає працівників неофіційно, не сплачує за них податки та не підписує з ними трудових договорів, що призводить до того, що працівнику не зараховується цей час у страховий стаж. В подальшому це може стати підставою для того, що особа не одержуватиме пенсію через нестачу стажу - і це тільки один з наслідків неофіційного працевлаштування.

Читайте також: Як вийти на пенсію за відсутності стажу

Проте, як зазначив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич, не можна тільки карати недобросовісних роботодавців. Для того, щоб принцип батога та пряника працював, тих, хто виконує законодавчі приписи, потрібно заохочувати. Редакція ЛІГА:ЗАКОН «Бізнес» з'ясувала, які «пряники» очікують на роботодавців, які сумлінно ставляться до вимог законодавства?

1. Компенсація 50% ЄСВ

ЦЗ може компенсувати 50% ЄСВ за кожну працевлаштовану особу за 12 місяців з дня працевлаштування після спливу цього строку в тому разі, якщо:

- роботодавець наймає працівника із зарплатою не менше трьох мінімальних заробітних плат;

- щомісячно протягом року подає до ЦЗ «Довідку про виконання роботодавцем умов компенсації частини фактичних витрат, пов'язаних із ЄВ».

Регламентується ст. 24 Закону «Про зайнятість населення» та постановою Кабміну №153 від 13.03.2013.

2. Компенсація 100% сплаченого ЄСВ протягом 12 місяців

Для того, щоб роботодавцеві компенсувати 100% нарахованого за працевлаштовану особу протягом 12 місяців ЄСВ (22% від нарахованої працівнику зарлати), необхідно:

- подати до Центру зайнятості (ЦЗ) звіт за формою №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії);

- протягом 2 місяців з дня працевлаштування подати до ЦЗ заяву з довідкою за формою згідно додатку до Порядку №347;

- працевлаштувати особу з числа зареєстрованих в ЦЗ безробітних на строк не менше, ніж на 2 роки.

Компенсація ЄСВ регламентована ст. 26, 27 Закону «Про зайнятість населення» та постановою Кабміну №347 від 15.04.2013.

3. Компенсація витрат роботодавця на оплату праці зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб

Роботодавець може отримати компенсацію витрат на зарплату працівника строком до 6 місяців або до 12 місяців - у випадку працевлаштування внутрішньопереміщених осіб, які зазначені у ч. 1 ст. 14 закону «Про зайнятість населення». Компенсація здійснюватиметься за кожен непарний місяць роботи в розмірі фактичних витрат на оплату праці. Для цього роботодавцю необхідно:

- подати до ЦЗ звіт за формою №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», після чого ЦЗ здійснить підбір безробітних з числа внутрішньопереміщених осіб (ВПО);

- працевлаштувати особу з числа ВПО на строк, вдвічі більший строку виплат та подати після цього заяву до ЦЗ заяву, строковий трудовий договір та розпорядчий акт про прийняття на роботу.

Регламентується ст. 24-1 Закону «Про зайнятість населення» та постановою Кабміну №696 від 08.09.2015.

Автор: експерт-аналітик порталу "БІЗНЕС" Вікторія Губарева

Нагадуємо, що отримати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплату податків у тій системі, в якій ви працюєте, можна за допомогою нової функції «Стан розрахунків з бюджетом» у сервісі Liga:REPORT. Спростити процес сплати податків та подачу звітності до держорганів допоможе бот-бухгалтер ReporTax для ФОП. ReporTax показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.

Підготуватися до перевірки допоможе ресурс "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Читайте також:

Новий порядок перевірок Держпраці: що очікувати бізнесу в 2020 році

Податківці анонсували перевірки щодо працевлаштування найманих працівників

Роботодавцям знизили штрафи: діють зміни до КЗпП

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини