Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 новин для роботодавця

27 лютого 2020, 16:16
1795
0
Реклама

1. Держпраці вказала порядок і особливості оформлення працівника

Коли необхідно укладати трудовий договір, чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб або ФОПів, документи, які повинен надати працівник для укладення договору і повідомлення Податкової про прийняття працівника - в Управлінні Держпраці в Хмельницькій області дали детальні роз'яснення про те, як правильно оформити нового працівника.

Детальніше

2. Новий український правопис у кадровій документації

В Класифікатор професій незабаром будуть внесені зміни щодо утворення іменників на визначення осіб жіночої статі від іменників чоловічого роду ("Друкарка", "Покоївка", "Нянька", "Швачка" тощо). Мінсоцполітики роз'яснило, як правильно писати професію жінок і чоловіків в кадровій документації.

Детальніше

3. Вихідна допомога залежить від підстав звільнення

У разі звільнення працівникам виплачується компенсація в розмірі 1-6 середньомісячного заробітку. Сума компенсації залежить від причини розірвання трудового договору, а також категорії, до якої належить працівник.

Детальніше

Читайте також: Як виплачується вихідна допомога

4. Штрафи Держпраці за незадекларовану працю знову підвищать

Як тільки система органу стане менш корумпованою, Держпраці зможе отримати інструмент великих штрафів - повідомили в парламентському комітеті з питань соціальної політики.

Детальніше

5. Коли звільненому працівникові не компенсують затримку зарплати

Звільнений працівник звернувся до суду з позовом про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, проте, суд йому відмовив на тій підставі, що затримка зарплати сталася не з вини роботодавця, а з вини самого позивача - роз'яснення позиції суду викладено в постанові КГС ВС від 27 січня 2020 року у справі № 682/3060/16-ц.

Детальніше

Судову практику по трудових спорах ви можете знайти в модулі «Судова практика» ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням.

6. Відповідальність за невиплату зарплати 2020

Роботодавцям загрожує фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність за затримку виплати зарплат. Максимальна санкція - штраф від 8,5 до 17 тис. гривень.

Детальніше

Підготуватися до перевірки допоможе ресурс "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

7. З 1 січня сума неоподатковуваної матеріальної допомоги від роботодавця була збільшена

В окремих випадках роботодавець може надавати працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу, яка носить разовий характер. В деяких випадках вона оподатковується.

Детальніше

Спростити процес сплати податків та подачу звітності до держорганів допоможе бот-бухгалтер ReporTax для ФОП. ReporTax показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.

8. Щорічна основна відпустка та її тривалість у 2020 році

Тривалість відпустки залежить від виду зайнятості працівника і може тривати від 24 до 56 календарних днів. Тривалість оплачуваної відпустки залежить від професії і віку працівника.

Детальніше

Читайте також: Коли і як складаються графіки відпусток на підприємстві і коли будуть офіційні вихідні у 2020 році

9. Електронна трудова книжка вже доступна на порталі електронних послуг

Пенсійний фонд повідомляє про створення нового сервісу «Електронна трудова книжка» на вебпорталі електронних послуг, який дозволяє громадянам переглядати відомості про трудову діяльність.

Детальніше

10. ВС роз'яснив, коли нещасний випадок визнається пов'язаним із виробництвом

Випадок отримання тілесних ушкоджень внаслідок дій іншого працівника під час виконання трудових обов'язків є пов'язаним із виробництвом. Відповідну постанову по справі № 635/3143/17 ВС прийняв 09.01.2020.

Детальніше

З повним текстом рішення можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Також зверніть увагу:

Вихідні в 2020 році

Перевірки Держпраці - 2020

Скільки в середньому заробляють Українці

Коли не можна звільнити працівника, який не має необхідної освіти

Штатний розпис у ФОП: право чи обов'язок?

Коли і як складаються графіки відпусток на підприємстві

Пропонуємо ознайомитися з графіком заходів Академії ЛІГА:ЗАКОН

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини