Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні може з'явитися новий контролюючий орган

28 лютого 2020, 16:20
2110
1
Реклама

Депутати від партії «Голос» зареєстрували законопроект №3087 «Про Бюро економічної безпеки».

Документом передбачається створення нового державного органу - Бюро економічної безпеки (БЕБ), - який буде здійснювати заходи із запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави.

Натомість, податкову міліцію, а також підрозділи контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України запропоновано ліквідувати.

Компетенція БЕБ

БЕБ, в разі схвалення проекту, розглядатиме справи, пов'язані із розкраданням державного майна (ст. 191 КК) та майже всі злочини у сфері господарської діяльності (ст. 204 -206-2, ст. 210-213, ст. 218-22, ст. 229-233 КК), а також інші злочини, що будуть встановлені під час розслідування вищеперелічених.

Орган матиме право прямого доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи, наявність достатніх фінансових та матеріально-технічних ресурсів.

У складі центрального управління БЕБ діє підрозділ внутрішнього контролю з метою попередження, виявлення та відповідного реагування на прояви корупції, а також з метою контролю за дотриманням професійних та етичних стандартів працівників БЕБ;

Детективи БЕБ

Законопроект визначає порядок відбору працівників у службу та їх максимальна кількість - 3000 осіб.

Розслідування буде здійснюватися виключно детективами БЕБ.Вони матимуть достатньо повноважень для здійснення оперативно-розшукової діяльності, а також досудового розслідування злочинів.

Із законопроектами можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Читайте також:

В Раді планують приймати нові кодекси

Мінцифри пропонує ввести квоту на імміграцію 5000 айтішників в Україну

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку та отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини