Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податок на ліки тимчасово скасовано

Реклама

17 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнень і поширень коронавирусной хвороби (COVID-19)" (проект № 3219).

Цим законопроектом внесено зміни в цілий ряд законів, які прямо або побічно торкаються постачання лікарських засобів.

Так, зокрема, Перехідні положення Податкового кодексу доповнено пунктом 71, згідно якому операції з ввезення в Україну лікарських засобів, медичних виробів і медичного устаткування, необхідних для боротьби з коронавірусом, тимчасово звільняються від податку на додану вартість. Перелік таких засобів повинен окремо визначатися Кабінетом Міністрів України. Ці зміни діятимуть впродовж трьох місяців з дня публікації Закону.

Розрізняйте фейковые новини і відстежуйте інформацію з надійних джерел в системі Semantrum. Система мониторит понад 20 телеканалів, 1 800 інтернет і друкованих ЗМІ, 15 радіостанцій в реальному часі. Замовте тестовий доступ до системи Semantrum на 14 днів і забезпечте себе достовірною інформацією.

Крім того, Прикінцеві і перехідні положення Митного кодексу були доповнені пунктом 96, згідно якого аналогічні товари протягом тих же трьох місяців з дня публікації Закону звільняються від сплати ввізного мита, їх митне оформлення здійснюється першочергово, а плата за виконання митних формальностей не стягується.

Також проголосованим законопроектом передбачено, що до 18 квітня 2020 на товари, роботи або послуги, необхідні для запобігання коронавірусной хвороби, не поширюється дія Закону "Про публічні закупівлі". Розділ IX цього Закону був доповнений пунктом 21. Перелік таких товарів, робіт або послуг і порядок їх закупівлі буде окремо затверджений Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, цим законопроектом держава зробила необхідні кроки у бік подолання коронавіруса. Полегшення процедури ввезення і продажу на території України життєво необхідних лікарських засобів, медичних виробів і медичного устаткування, безумовно, повинно позитивно відбитися на боротьбі з ним.

Олександр Кудрявцев, адвокат, АО «Клочков та партнери»

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА :ЗАКОН.

Тримаєте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте підбірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни і майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, в т.ч. регулюючих роботу компаній в умовах корона-кризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію і приймайте тверді і зважені рішення вже сьогодні.

Також читайте:

Введення надзвичайної ситуації, заборона роботи метро: які ще рішення прийняв Кабмін через коронавірус;

Що чекає Україну в період кризи: думка експерта;

Коронавірус призвів до однієї з найбільших криз туризму за останні 20 років;

Які події 2020 року скасовано через коронавірус;

Податківці рекомендують подавати звітність через інтернет;

Гривні пройдуть термообробку: Нацбанк бореться з коронавірусом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини