Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Як компенсувати вартість авіаквитка, якщо рейс скасували через коронавірус

24.03.2020, 13:10
5614
0

Єврокомісія надала роз'яснення: за скасований через коронавірус рейс можна отримати компенсацію або обміняти квиток на інший
Єврокомісія надала роз'яснення: за скасований через коронавірус рейс можна отримати компенсацію або обміняти квиток на інший

Єврокомісія надала роз'яснення прав авіапасажирів, рейси яких були скасовані через обмеження, введені державами для боротьби з коронавирусною інфекцією COVID-19.

Повернення коштів або зміна маршруту

У роз'ясненні зазначено, що клієнти авіакомпаній в таких випадках мають право на:

  • повне повернення коштів;

  • перебронювання на найближчий доступний рейс;

  • більш пізній рейс.

Авіакомпанія може запропонувати пасажиру ваучер, який пасажир зможе використовувати в певний проміжок часу для купівлі іншого квитка цієї ж авіакомпанії, проте пасажир не повинен позбавлятися права на повернення авіаквитка в грошовій формі, йдеться в роз'ясненні Єврокомісії.

Право на турботу

Якщо пасажир віддасть перевагу летіти найближчим рейсом, він отримує право на турботу. Авіаперевізник повинен забезпечити клієнта напоями та їжею, а при тривалому очікуванні - безкоштовним готелем і трансфером між готелем та аеропортом.

Єврокомісія роз'яснила, що пасажир втрачає право на турботу, як тільки погоджується на повне повернення або перебронювання на більш пізню дату.

Якщо авіакомпанія не мала скасовувати рейс, і пасажир вирішив відмовитися від поїздки за власним бажанням, то повернути квиток або змінити дату перельоту він може тільки за правилами тарифу.

У керівництві також говориться, якщо переліт в обидві сторони оформлений в рамках одного бронювання, і один з рейсів було скасовано, пасажир має право на повернення або перебронювання всієї поїздки. Якщо кожен рейс виконаний як окреме бронювання, то всі дії з скасованим рейсом проводяться за правилами тарифу.

В якому випадку компенсації не буде?

Також Єврокомісія роз'яснила права авіамандрівників на компенсацію відповідно до регуляції EC261/2004 при скасуванні рейсів менш ніж за 14 днів до вильоту.

Якщо авіакомпанії відмовилися від виконання рейсів через обмеження польотів з боку держав або заборони на в'їзд певним категоріям громадян, то такі скасування вважаються «надзвичайними обставинами», що не передбачає виплату компенсації.

Авіакомпанії також звільнили від виплат компенсацій, якщо вони вирішать скасувати рейс для гарантування безпеки і здоров'я екіпажів.

Для того, щоб уникнути впливу інформаційного шуму і вчасно приймати рішення щодо контролю вашої репутації, використовуйте систему медіамоніторингу Semantrum. Автоматичний моніторинг всіх онлайн та традиційних ЗМІ, інтернет-простору та соцмереж. Замовте тестовий доступ до системи Semantrum

Як реагують авіакомпанії на таке рішення?

Нові роз'яснення від Єврокомісії вже розкритикувала Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) і організація Airlines for Europe, назвавши деякі роз'яснення неадекватними.

Організації підтримали рішення про звільнення авіаперевізників від виплати компенсацій при скасуванні рейсів, але розраховували на великі пільги від регулятора.

IATA і Airlines for Europe просили Єврокомісію дозволити видавати ваучери замість повного повернення грошей, а також обмежити право пасажирів на турботу.

«Схоже, Єврокомісія недооцінює вплив кризи на авіакомпанії в Європі. Зіткнувшись з катастрофічним зменшенням грошового потоку від бронювань, авіакомпанії можуть пропонувати тільки ваучери, замість негайних повернень грошей за квитки на скасовані рейси», - підкреслив регіональний віце-президент IATA в Європі Рафаель Шварцман.

За його словами, нинішня криза не закінчиться швидко, і авіасполучення не зможе повернутися на колишній рівень протягом багатьох місяців.

В період нестабільного економічного стану країни бізнес не має права на зупинку. Використовуйте даний час як шанс вийти на новий рівень, оцінюйте фінансові ризики компанії, вчасно реагуйте на зміни в справах бізнес-партнерів, майте під рукою повну правову картину дня для побудови алгоритмів дій у різних ситуаціях. Інформаційно-аналітичні продукти ЛІГА:ЗАКОН забезпечують даний захист українським компаніям у пакеті АНТИКРИЗОВИЙ.

Оберіть пакет або замовте консультацію менеджера прямо зараз

Читайте також:

Як туристам повернути гроші за квитки, тури і броні, скасовані через коронавірус

Чи можна потрапити в Україну на автомобілі?


Увійдіть, щоб залишити коментар