Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нові ліміти для ФОП: чи потрібно змінювати групу та як розраховується розмір доходів у 2020 році

Реклама

Законом № 540, який набрав чинності з 2 квітня 2020 року збільшено граничні обсяги доходу, які надають право суб'єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Детальніше про зміни лімітів в нашій інфографіці:

Податківці звертають увагу, що відповідно до підпункту 298.1.5 пункту 298.1 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку мають право за власним бажанням змінити групу (у зв'язку зі збільшенням граничних обсягів доходу), але лише з ІІІ кварталу 2020 року. Відповідна заява має бути подана в один з способв, визначений підпунктом 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 ПКУ, не пізнше 15 червня 2020 року. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, анулюється реєстраця платника ПДВ у порядку, встановленому цим Кодексом, у разі обрання ним першої або другої групи.

У разі перевищення граничних обсягів доходу протягом календарного року платник єдиного податку відповідно до п. 293.8 статті 293 ПКУ зобов'язаний перейти на сплату інших податків, обрати іншу групу спрощеної системи оподаткування, тощо. При цьому, положення Кодексу щодо зміни лімітів у бік збльшення можуть бути застосовані лише щодо випадків перевищення, які мали місце, починаючи з 2 квітня 2020 року. Наприклад, якщо обсяг доходу платника єдиного податку другої групи станом на 30 березня 2020 року склав 1,6 млн. грн. (що більше за ліміт у 1,5 млн. грн., чинний для 2020 року станом на таку дату), цей платник податку має виконати вимоги пункту 293.8 статті 293 ПКУ. Натомість, якщо таке перевищення вдбулося у квітні 2020 року - підстав для застосування цих норм Кодексу не буде.

Як розраховується граничний обсяг доходу у 2020 році, виходячи з пероду дії відповідних лімітів доходів для ФОП-єдинників

фото: https://tax.gov.ua/

Читайте також: Оренда під час карантину: платити не можна домовитися

Важко керувати бізнесом в період карантину? Спробуйте LIGA360. Екосистема хмарних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН допоможе моніторити ризики та можливості, стежити за бізнес-партнерами та конкурентами, працювати в єдиному робочому просторі зі співробітниками.

Нагадає підприємцям, коли платити податки і подавати звіти бот-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини