Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Акт податкової перевірки визнають недійсним за відсутності підписів інспекторів

10.04.2020, 13:26
1401
0

Підписання Акту перевірки посадовими особами контролюючого органу є основною умовою дійсності такого акту
Підписання Акту перевірки посадовими особами контролюючого органу є основною умовою дійсності такого акту

Акт податкової перевірки визнають недопустимим доказом, якщо в ньому відсутні підписи посадових осіб, які були зазначені у вступній частині акту.

Віповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 5 квітня 2020 року у справі № 826/16217/17.

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи по контрагентам, аналізуйте Правові позиції та судові рішення. Формуйте власну сильну позицію з системою аналізу судових рішень Verdictum. Отримайте повнофункціональний тестовий доступ за посиланням.

Позиція попередніх судів

Судами попередніх інстанцій встановлено, що в акті, складеному за наслідками перевірки ТОВ відсутні підписи посадових осіб, які були зазначені у вступній частині акту та проводили перевірку дотримання позивачем вимог податкового законодавства, зокрема, підписи головних державних ревізорів-інспекторів ГУ ДФС у місті Києві та наявні відмітки про перебування їх у відпустках на час складення даного акта. Даний акт визнано недопустимим доказом.

Позиція Верховного Суду

Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, з огляду на таке.

Згідно з ПК та Порядком № 727 результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки документальної перевірки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт документальної перевірки, а у разі відсутності порушень - довідка документальної перевірки.

Акт (довідка) документальної перевірки складається у двох примірниках та підписується посадовими особами контролюючого органу, який проводив перевірку, а також посадовими особами платника податків (керівником платника податків або уповноваженою ним особою).

Підпунктом 4.1.7. пункту 4.1. ДСТУ 2732:2004 визначено, що підпис службового документа - реквізит службового документа, який свідчить про відповідальність особи за його зміст та є єдиний чи один з реквізитів, що надають документові юридичної сили.

Таким чином, враховуючи наведені вимоги ПК та Порядку № 727, а також приписи ДСТУ 4163-2003 та 2732:2004, підписання Акту перевірки посадовими особами контролюючого органу є основною умовою дійсності такого акту.

Допустимість як властивість доказів поєднує в собі декілька вимог. Доказ вважається допустимим, якщо він отриманий уповноваженим суб'єктом, з дотриманням належної правової процедури та є закріпленим у відповідному джерелі.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. LIGA360 інтегрувала всі продукти компанії ЛІГА:ЗАКОН в єдиний інформаційний простір, щоб об'єднати всю команду для спільного управління ризиками та пошуку нових можливостей в режимі віддаленої роботи.

Також читайте:

Якщо податківці порушили процедуру перевірки, повідомлення-рішення буде скасовано


Увійдіть, щоб залишити коментар