Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Єдиний рахунок для податків і зборів: Закон офіційно опубліковано

Реклама

Сьогодні, 17 квітня 2020 року, у офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" опубліковано Закон № 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Документ передбачає створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів), єдиного соціального внеску через Електронний кабінет платника податків.

Відповідно до Закону, такий рахунок буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.

Законом пункт 1 ч. 10 ст. 9, п. 1 ч. 12 ст. 25 "Закону «Про державне регулювання виробництва i обiгу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв та пального" викладено з урахуванням внесених змін Законом "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" (набрав чинності 13 лютого 2020 року), за яких у наведених положеннях вживається термін "податковий орган" замість терміну "орган доходів і зборів".

Законотворці зазначають, Закон допоможе спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань. Крім того, планується, що ухвалені зміни сприятимуть підвищенню рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (18 квітня 2020 року), крім пункту 1 (в частині накладення арешту на кошти на єдиному рахунку, відкритому у порядку, визначеному ст. 351 ПК), п. 2, п. 3 (в частині коштів на єдиному рахунку, відкритому в порядку, визначеному ст. 351 ПК) розділу I цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2021 року.

Нагадуємо, що Закон був підтриманий Парламентом з урахуванням пропозицій Президента. Зокрема, було скасовано норму щодо встановлення фіксованої торговельної націнки на тютюнові вироби, чим обмежувалися права суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво, імпорт та оптову торгівлю тютюновими виробами.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. LIGA360 інтегрувала всі продукти компанії ЛІГА:ЗАКОН в єдиний інформаційний простір, щоб об'єднати всю команду для спільного управління ризиками та пошуку нових можливостей в режимі віддаленої роботи.

Замовити безкоштовний повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 та ключових продуктів ЛІГА:ЗАКОН можна тут.

Також читайте:

Повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до держбюджетів, здійснюється по-новому

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини