Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діє оновлений Закон "Про публічні закупівлі": що змінилося

Реклама

Сьогодні, 19 квітня 2020 року, набуває чинності нова редакція Закону “Про публічні закупівлі”.

Про це нагадали на сайті Кабміну.

Так, відповідно до змін поріг для обов'язкового проведення закупівель через Prozorro знизиться з 200 до 50 тисяч гривень

Тож відтепер понад 250 тисяч закупівель на рік стануть відкритими для учасників та будуть мати елемент аукціону - до сьогодні на допорогові суми замовники могли підписувати контракт з постачальником напряму. Для бізнесу це відкриє додатковий ринок на 30 млрд грн. При цьому кошти держави витрачатимуться ефективніше завдяки конкуренції. Крім того, від сьогодні державні замовники звітуватимуть про всі свої закупівлі від 1 копійки.

Посилиться відповідальність за грубі порушення тендерного законодавства

Наприклад, якщо замовник безпідставно відхилив тендерну пропозицію, і це підтвердить Держаудитслужба - його очікує штраф від 25 до 51 тис. гривень. Якщо ж державна структура уклала договір без використання передбачених законом тендерних процедур, то штрафувати будуть її директора - на суму від 34 до 85 тис. гривень. У той же час за несуттєві процедурні порушення розмір покарання для замовників зменшується - з 11 700 до 1 700 грн.

Бізнес, який переміг у тендері, тепер зможе виправити несуттєві помилки у тендерній пропозиції

На це в учасника буде 24 години. Відтак підприємці зможуть не втрачати тендер через випадково допущені неточності, а державні структури - зберегти найбільш вигідну пропозицію і не переплачувати.

Вдосконалиться механізм оскарження тендерних процедур в Антимонопольному комітеті України

У підприємців тепер більше стимулів захищати свої права - зокрема плата за скаргу буде повертатися бізнесу в повному обсязі, якщо її задовольнить АМКУ. Водночас в інтересах замовників будуть працювати додаткові запобіжники від тендерного тролінгу: до розгляду будуть прийматися лише оплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо. Крім того, вартість за подачу скарги зміниться з фіксованої (5 тис. грн для товарів і послуг, 15 - для робіт) на гнучку, що буде залежати від очікуваної вартості закупівлі. Нові тарифи за подачу скаргу будуть встановлені окремою постановою Кабінету Міністрів.

Замовники зможуть захищатися від цінового демпінгу

Завдяки механізму “аномальна низька ціна” електронна система буде підсвічувати пропозиції учасників, що будуть на 30-40% нижчими за найближчі пропозиції конкурентів. У такому випадку замовник може попросити учасника обґрунтувати таку ціну, а в разі відсутності пояснень - відхилити пропозицію.

Працює швидка та зручна альтернатива для невеликих допорогових закупівель - Prozorro Market

Prozorro Market - це онлайн-магазин, у каталогах якого найбільш поширені товари для державних замовників: пальне, канцелярія, техніка, медвироби, продукти тощо. Для замовників це можливість в кілька кліків та без тендерних процедур купити необхідний товар. Натомість постачальникам достатньо один раз пройти кваліфікацію, і далі лише отримувати замовлення. Зараз замовники можуть використовувати Prozorro Market для закупівель до 50 тис. гривень, а після виходу відповідної постанови від Кабміну - до 200 тисяч гривень.

Розпочнеться поступова, але тектонічна трансформація організації самого процесу закупівель - від тендерних комітетів до уповноважених осіб

Так на зміну колективному прийняттю рішень прийде персональне, а проведення закупівель з додаткового навантаження стане оплачуваною роботою.

У повідомленні також зазначено, що команда IT-спеціалістів ДП “Прозорро” підготувала всі необхідні технічні зміни для роботи за новою редакцією Закону. Тож у ніч на 19 квітня відбудеться велике оновлення системи Prozorro.

Ефективна робота на карантині - це реальність! Компанія ЛІГА:ЗАКОН розробила комплексну екосистему інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360, яка надає весь необхідний інструментарій для підприємця, юриста, бухгалтера та фахівців інших спеціальностей. Отримайте тест і переконайтеся, що віддалена робота не стане на заваді продуктивної роботи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини