Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи автоматично карантин вважається форс-мажором: рішення суду

Реклама

Форс-мажорні обставини не мають преюдиціальний (заздалегідь встановлений) характер. При їх виникненні, сторона яка посилається на дію форс-мажорних обставин повинна це довести.

Відповідне положення міститься у рішенні Господарського суду Харківської області від 21 квітня 2020 року у справі № 922/823/20.

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи по контрагентам, аналізуйте Правові позиції та судові рішення. Формуйте власну сильну позицію з системою аналізу судових рішень Verdictum. Отримайте повнофункціональний тестовий доступ за посиланням.

Обставини справи

ТОВ звернулось до господарського суду з позовом до Державного підприємства про стягнення 52 206,01 грн. за поставлений товар за договором поставки з яких: 47162,58 грн. основна заборгованість, 4091,51 грн. пеня, 951,92 грн. 6 % річних.

Позиція суду

Суд вимоги позивача задовольнив, тому що матеріали справи не містять підтверджуючих документів про наявність форс-мажорних обставин, що звільняють Покупця (відповідача по справі) від відповідальності за невиконання зобов'язання.

Форс-мажорні обставини не мають преюдиціальний (заздалегідь встановлений) характер. При їх виникненні, сторона яка посилається на дію форс-мажорних обставин повинна це довести.

Сторона яка посилається на конкретні обставини повинна довести те, що вони є форс-мажорними і що ці обставини є форс-мажором саме для конкретного випадку. Виходячи з ознак форс-мажорних обставин довести їх надзвичайність та невідворотність. При укладенні договору сторони можуть реально оцінювати потенційні загрози прийняття того чи іншого нормативного акту, що зробить неможливим виконання зобов'язань за договором. Те що форс-мажорні обставини необхідно довести, не виключає того, що наявність форс-мажорних обставин може бути засвідчено відповідним компетентним органом.

Наявність форс-мажорних обставин засвідчується Торгово-промисловою палатою України та уповноваженими нею регіональними торгово-промисловими палатами, у відповідності до статей 14, 141 Закону "Про торгово-промислові палати України" , шляхом видачі сертифіката. У даному випадку у відповідача не було такого документу.

Потрібна інформація про всі судові рішення, пов'язані з темою "форс-мажорні обставини"? Поставте їх на моніторинг в екосистемі LIGA360 та отримуйте сповіщення про зміни вчасно. Замовляйте тестовий доступ вже сьогодні

Також читайте:

Суд вказав важливі моменти відносно форс-мажорних обставин в господарських договорах

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини