За результатами опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, третина підприємців, а саме 33% повідомляють про 50-75% втрат від доходів.
Також підприємства повідомляють про значне зростання дебіторської заборгованості. Ще 44% зазнали до 50% втрат від доходів, а 7% підприємств розглядають варіант закриття.
І тільки у 14% не відбулося жодних змін у роботі або ж навіть зріс дохід.
Щоб досягнути докарантинних темпів розвитку, 38% підприємців знадобиться один рік, 25% - два та більше роки, 19% - близько шести місяців. Тільки 3% повідомили, що рівень розвитку їхнього бізнесу не змінився.
Допомогти у відновленні компаніям можуть такі заходи підтримки від держави: зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, надання більш дешевого кредитного ресурсу та скасування штрафних санкцій за податкові порушення до кінця року.
Більшості компаній, а саме 48% вдалося зберегти заробітну плату персоналу у незмінному вигляді, тоді як 29% були змушені скоротити розмір оплати праці, а ще 19% - відправити працівників у неоплачувану відпустку. Зберегти персонал компанії у незмінному складі змогли 59% підприємств. Ще 33% компаній торкнулося скорочення, а от 6% навіть зараз шукають нових працівників.
Бізнес готовий повертатися до роботи - 54% компаній відновлять свою офлайн діяльність протягом травня-червня. Водночас 60% підприємців розглядають можливість повного чи часткового переходу на віддалений режим роботи. Окрім гнучкості в роботі, це ще й спосіб скоротити витрати на оренду офісу.
Рецепт легкої звітності - сервіс REPORT. Все, що необхідно бухгалтеру та підприємцю за демократичними цінами. Придбайте в травні зі знижкою 20%.
Зверніть увагу! Новий антикризовий закон вже опублікований та набуває чинності 29 травня. На що очікувати бізнесу читайте за посиланням
Щоб тримати в фокусі важливі для вашого бізнесу зміни, замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360. Моніторинг змін законодавства, судових рішень, контроль змін в діяльності партнерів і конкурентів, налаштування персональної стрічки новин з джерел, яким довіряєте ви та ще 10 інструментів для командного управління ризиками і можливостями під час кризи.
Читайте також: У ДПС роз'яснили, які зміни внесли до Податкового кодексу