ДПС у Інформаційному листі № 11 роз'яснює нововведення, передбачені Законом № 591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (проект № 3229-д).
Законом внесено низку змін, зокрема, до:
- Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
З текстом Закону № 2464-VI та оновленою редакцією Податкового кодексу можна ознайомитися у ІПС ЛІГА:ЗАКОН.
Які зміни внесені щодо продовження податкових преференцій, запроваджених законами № 533 та № 540 на період карантину?
Передбачається продовження термінів, визначених Законами № 533 та № 540, щодо:
- строків справляння акцизного податку за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів;
- строків звільнення платників податків від застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства та законодавства зі збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (звільнення діє з 1 березня 2020 року);
- строків ненарахування пені за порушення податкового законодавства та законодавства зі збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (пеня не нараховується з 1 березня 2020 року);
- строків мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок (крім документальних позапланових перевірок щодо законності декларування бюджетного відшкодування з бюджету ПДВ та/або від'ємного значення з ПДВ більше 100 тис. грн, фактичних перевірок в частині дотримання законодавства у сфері виробництва та обігу спирту етилового, пального, алкогольних напоїв та тютюнових виробів), а також перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску (мораторій діє з 18 березня 2020 року);
Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.
- термінів зупинення перебігу строків давності, визначених статтею 102 ПК (терміни зупинені з 18 березня 2020 року);
- термінів зупинення перебігу строків, встановлених статтею 56 ПК (в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) по останній календарний день дії карантину) (терміни зупинено з 18 березня 2020 року).
Зазначені терміни продовжуються по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Також Законом № 591 продовжено період звільнення фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств від сплати ЄСВ за себе з 1 по 31 травня 2020 року.
Оприлюднення оновленого плану-графіку у зв'язку з перенесенням планових документальних перевірок, які повинні були відбутися у період дії мораторію та не були розпочаті, здійснюється протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину.
Які додаткові пільги передбачені законом № 591?
1. Тимчасово суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з доходів у вигляді доплат до заробітної плати, нарахованих за періоди з 1 по 31 травня та з 1 по 30 червня 2020 року, медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров'я державної та/або комунальної власності, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS CoV-2, та лікуванні пацієнтів з випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за переліком, що визначається Міністерством охорони здоров'я, компенсуються таким працівникам у повній сумі за рахунок коштів держбюджету. Передбачено, що порядок виплати такої грошової компенсації затверджується Кабінетом Міністрів;
Нагадає підприємцям, коли платити податки і подавати звіти бот-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво.
2. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю, починаючи з 2 квітня 2020 року і на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які виплачуються (надаються) роботодавцем відповідно до статті 47-1 Закону «Про зайнятість населення». Вказані доходи також звільняються від оподаткування військовим збором.
Які зміни передбачені щодо перегляду у 2020 році розмірів ставок плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Законом № 591 внесено зміни до п. 52-6 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, які надають право місцевим органам влади у порядку виключення затверджувати рішення щодо зменшення ставок плати за землю та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості у 2020 році за більш швидкою процедурою без дотримання загальних термінів та регуляторних процедур визначених законодавством.
Щоб тримати в фокусі важливі для вашого бізнесу зміни, замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360. Моніторинг змін законодавства, судових рішень, контроль змін в діяльності партнерів і конкурентів, налаштування персональної стрічки новин з джерел, яким довіряєте ви та ще 10 інструментів для командного управління ризиками і можливостями під час кризи.