Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Тимчасова зупинка роботи ЄДР не спровокує активізацію рейдерства

Реклама

Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук прокоментувала, як відбуватиметься введення в експлуатацію нового Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), яке триватиме з 5 по 16 серпня 2020 року.

Запуск нового ЄДР має посилити безпеку даних і створити додаткові зручні сервіси для громадян, бізнес-спільноти і реєстраторів.

«Під час впровадження нового програмного забезпечення Єдиний державний реєстр не працюватиме, але Колегія Мін'юсту з розгляду скарг у сфері державної реєстрації матиме доступ до ЄДР. Тож замовники рейдерства в державних реєстрах нехай не спокушаються і не намагаються провести незаконні оборудки із даними реєстру! Мін'юст зможе оперативно відреагувати на будь-які незаконні реєстраційні дії і ефективно захистити права та інтереси громадян і бізнес-спільноти», - заявила Ольга Оніщук.

Головною перевагою нового реєстру є те, що він більш безпечний з точки зору проведення реєстраційних дій і практично повністю унеможливлює будь-які несанкціоновані втручання в його роботу. У ЄДР було передбачено низку антирейдерських запобіжників, зокрема: необхідність підтвердження операцій у системі з використанням кваліфікованого електронного підпису, захист системи від втручання у разі віддаленого керування робочим місцем реєстратора (автоматичний вихід у випадку підозрілих дій користувача) тощо.

_

Щоб убезпечити нерухомість, земельні ділянки або об'єкти іпотеки від несанкціонованих рейдерських захоплень - скористайтеся сервісом SMS-маяк.

_

Нова версія ЄДР передбачає цілу низку зручних опцій для користувачів, серед іншого, це:

  • Безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи.

  • Внесення змін до відомостей про юридичну особу в один етап (без проведення технічних дій).

  • Облік сімейних фермерських господарств та додаткова окрема ознака створення таких господарств.

  • Автоматична актуалізація даних. 

  • Окремий блок для внесення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (зараз така інформація вноситься держреєстраторами в довільній формі).

  • Електронний адресний довідник, який дозволяє обирати назви вулиць з автоматичного переліку (сьогодні набір адрес реєстратор здійснює вручну).

  • Можливість вносити відомості щодо заяв про отримання копій документів із реєстраційної справи, формуючи відповідні запити (такого функціоналу у попередній версії ЄДР не було);

  • Створення нових друкованих форм документів.

  • PDF-формат для скан-копій документів.

Бізнес потребує контролю, особливо в період нестабільних економічних умов. Моніторте стан компаній 24/7 у системі CONTR AGENT, яка містить базу досьє на понад 6,5 млн компаній та ФОП України. Почати моніторинг зараз.

Нагадаємо, Мін'юст запускає новий реєстр юросіб і ФОП.

Зверніть увагу! У "Дії" не можна зареєструвати ФОП в період технічних робіт ЄДР

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини