Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Не платити кредит, який оформлено онлайн, не можна: Нацбанк зазначив чому

Реклама

Національний банк зазначає, що оформлений онлайн договір рівноцінний звичайному паперовому договору.

Якщо ви оформили кредитний договір онлайн, використавши одноразовий пароль, то такий договір є рівноцінний звичайному паперовому. За законом однотипний пароль має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис (Закон "Про електронні довірчі послуги"). Тому не варто нехтувати своїми зобов'язаннями за кредитом, якщо його укладено в онлайн-форматі.

У деяких клієнтів фінкомпаній викликає подив той факт, що в разі виникнення прострочки за кредитом, укладеним онлайн, інформація про них потрапляє до колекторів. Так відбувається через те, що під час укладання договору на вебсайті ви поставили "галочку" навпроти рядка "підтверджую згоду на обробку своїх персональних даних, у тому числі їх передання до бюро кредитних історій". Така згода і є підставою для фінансової установи передавати інформацію про клієнта до колекторської компанії, якщо він не виконує свої зобов'язання. У результаті колектор може телефонувати за вказаними в анкеті номерами телефону та надсилати листи клієнту. До того ж інформація про вас буде також доступна бюро кредитних історій. У майбутньому це ускладнить отримання вами нового кредиту.

Нагадуємо, щоб не мати проблем вже після укладання договору, необхідно перевірити банк на надійність за допомогою сервісу CONTR AGENT. Сервіс дає змогу дізнатися актуальну та достовірну інформацію з державних реєстрів та відкритих джерел.

Нацбанк рекомендує уважно читати умови договору

Особливо, якщо підписуєте його онлайн. Адже підписуючи договір, у тому числі за допомогою одноразового пароля, ви берете на себе зобов'язання виконувати його умови. Тому уважно прочитайте документи, роздрукуйте та збережіть примірник договору.

У документі повинні бути прописані всі умови кредиту - відсоткова ставка, можливі комісії та додаткові платежі, штрафні санкції в разі прострочення виплат.

Важливо!

Також зверніть увагу, якщо ви берете кредит, більший за мінімальну зарплату (зараз 4 723. грн), строком більше ніж на один місяць, то фінкомпанія повинна надати вам не тільки договір, але й паспорт споживчого кредиту. У такому паспорті зазначається реальна річна процентна ставка та додаткові комісії. Це вимоги Закону "Про споживче кредитування".

Актуальні розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, а також важливу інформацію щодо сплати ЄСВ та інших податків можна дізнатися в модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом

Якщо фінансова компанія порушила ваші права - скаржтеся

Якщо фінансова установа не виконує умови договору, то Нацбанк радить звернутися зі скаргою на ім'я керівництва небанківської фінансової установи. Не отримаєте відповідь - звертайтеся до Національного банку України.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини