Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці розпочинає перевірки роботодавців з високим ризиком застосування незадекларованої праці

Реклама

Держпраці нагадує, що з 1 вересня 2020 заплановано проведення інспекційних заходів у роботодавців, які мають найвищий ризик застосування незадекларованої праці.

Під ризик потраплять суб'єкти, у яких обсяг наданих послуг (виконаних робіт) не відповідає фактичній чисельності найманих працівників, у яких відбулося зменшення кількості найманих працівників під час карантину та відсутня позитивна динаміка працевлаштування після пом'якшення карантинних заходів, а також ті, які приховують трудові відносини, замінюючи їх іншими видами цивільних або господарських відносин.

Чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із наманими працівниками:

Кримінальна відповідальність: штраф від 34 до 85 тис. грн, позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, виправні роботи на строк до двох років, арешт до 6 місяців.

Адміністративна відповідальність: штраф від 8,5 до 34 тис. грн.

Фінансова відповідальність: штраф від 50000 грн. до 150000 грн.

Підготуватися до перевірок допоможе ресурс "Мистецтво оборони". Тестовий доступ можна отримати за посиланням

Читайте також, як правильно організувати роботу під час карантину: роз'яснення Держпраці

Зверніть увагу! Держпраці може без попередження перевіряти бізнес

Що може перевірити Держпраці і як підготуватися до перевірки, читайте у матеріалі: ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ ВІД «А» ДО «Я» Зверніть також увагу, які саме штрафи можуть застосовуватися до роботодавців.

Як правильно оформити трудові відносини та складати кадрову документація, можна ознайомитися у матеріалах "ЮРИСТ&ЗАКОН". Ви можете придбати повний доступ до електронного видання "ЮРИСТ&ЗАКОН" за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини