Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці перевірить наявність посадових інструкцій

Реклама

Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадує, що посадова інструкція - це документ на підприємстві, який врегульовує функціональні обов'язки та права працівників, вимоги  щодо їх освіти та кваліфікації на посадах, які існують у штатному розписі. Інструкція спрямована саме на посаду, а не під певного конкретного працівника, тобто існує безособово.

Відсутність посадової інструкції - це порушення трудового законодавства. Кожний працівник має бути ознайомлений зі своїми трудовими обов'язками під розписку й саме посадова інструкція дозволяє це зробити швидко та належним чином задокументувати (“З посадовою інструкцією ознайомлений, дата, підпис” - надпис здійснюється на наказі про прийняття на роботу). Виходить, що якщо немає посадової - не було й ознайомлення з посадовими обов'язками чи було, але неповне.

Відсутність посадової інструкції є порушенням трудового законодавства. Це штраф за ст. 265 КЗпП - “порушення інших вимог трудового законодавства” - 1 мінімальна зарплата (з 1 вересня 2020 року - 5000 грн). При цьому його можна накласти за кожну відсутню посадову інструкцію за посадами штатного розпису.

Посадові інструкції бухгалтерів мають бути не тільки на підприємствах, але й у фізичних осіб-підприємців, якщо вони мають найманих працівників та оформляють трудові відносини з бухгалтером. ФОП повинні мати правила внутрішнього трудового розпорядку, штатний розпис та видавати накази з кадрових питань. Незалежно від того, чи це підприємство, чи ФОП, роботодавець має роз'яснити працівникові його права і обов'язки (ч. 1 ст. 29 КЗпП). Саме ця норма трактує обов'язковість наявності посадових інструкцій щодо найманих підприємцем працівників.

Розробляти посадові інструкції має керівник підприємства з залученням керівника кадрової служби, а також керівників відповідних підрозділів, наприклад, головного бухгалтера.

Нагадаємо, Держпраці розпочинає перевірки роботодавців з високим ризиком застосування незадекларованої праці

Підготуватися до перевірок допоможе ресурс "Мистецтво оборони". Тестовий доступ можна отримати за посиланням

Читайте також, як правильно організувати роботу під час карантину: роз'яснення Держпраці

Зверніть увагу! Держпраці може без попередження перевіряти бізнес

Що може перевірити Держпраці і як підготуватися до перевірки, читайте у матеріалі: ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ ВІД «А» ДО «Я» Зверніть також увагу, які саме штрафи можуть застосовуватися до роботодавців.

Як правильно оформити трудові відносини та складати кадрову документація, можна ознайомитися у матеріалах "ЮРИСТ&ЗАКОН". Ви можете придбати повний доступ до електронного видання "ЮРИСТ&ЗАКОН" за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини